Prof. Dr. Harun ALP, Prof. Dr. Murat Çetin RAĞBETLİ, Asst. Prof. Dr. Hale KOKSOY İç Hastalıkları
Prof. Dr. Harun ALP, Prof. Dr. Murat Çetin RAĞBETLİ, Asst. Prof. Dr. Hale KOKSOY İç Hastalıkları

Current Perspective on Diabetes Mellitus in Clinical Sciences (9786053358145)

Fiyat : ₺675,00
İndirimli : ₺540,00
₺108,00 'den başlayan taksitlerle

Yayın Tarihi:  Eylül 2023
Sayfa Sayısı: 526 Sayfa
Baskı Sayısı: 1. Baskı

            Diabetes Mellitus (DM) Uluslararası büyük bir halk sağlığı tehdidi olduğu için çoğu bilim insanından büyük ilgi görmektedir. Diyabet mikro ve makrovasküler komplikasyonları nedeniyle en sık ölüm nedenleri arasında yer almaktadır. Sinsi katil olarak adlandırılan diyabetin 2030 yılına kadar sayısının 578 milyona (2045’te 700 milyon) ulaşacağı tahmin edilmektedir.

            Bu kitapta klinik bilimlerin disiplinlerini kullanarak diyabetin sınıfl andırılması altında yatan nedenleri epidemiyolojisi patogenezi seksüel fonksiyonlara etkisi kanser ile ilişkisi klinik bulguları tanı yöntemleri komplikasyonları ve tedavi seçenekleri gibi birçok güncel konularada ayrıntılı bir şekilde değinilmiştir. Ayrıca ‘antidiyabetik fi toterapi’ ve ‘ağız diş sağlığı ile diyabetin ilişkisi’ gibi ilginç güncel konularda yer almaktadır. Bu şekilde okuyucular diyabet hastalığının klinik yönetimi hakkında kapsamlı ve ayrıntılı bilgiler edinmiş olacaklardır. Bu nedenle kitabımız sadece diyabetin bilimsel yönlerini anlamak isteyenler için değil aynı zamanda sağlık çalışanları araştırmacılar ve öğrenciler için de klinikte faydalı olabilecek kaynak kitap özelliği taşımaktadır. Kitabın diyabetin karmaşıklığını anlamaya ve faydalı çözüm önerileri sunmaya katkı sağlayacağını aynı zamanda diğer çalışmalara da ışık tutacağını düşünmekteyiz.

            Başta Sayın Editörlerimiz olmak üzere Karamanoğlu Mehmetbey Üniversitesinden ve farklı Üniversitelerden kitabın hazırlanmasına katkı veren tüm hocalarımıza içtenlikle çok teşekkür ederiz. Ayrıca bu kitabın oluşmasında desteklerini esirgemeyen Karamanoğlu Mehmetbey Üniversitesi Rektörü Sayın Prof. Dr. Mehmet GAVGALI ve Karamanoğlu Mehmetbey Üniversitesi Tıp Fakültesi Dekanı Sayın Prof. Dr. Dursun ODABAŞ a saygı ve şükranlarımızı sunarız.

            Sağlıklı bir gelecek dileğiyle...

            Prof.Dr. Harun ALP

            Prof.Dr. Murat Çetin RAĞBETLİ

            Dr. Öğr. Üyesi Hale KÖKSOY

            Temmuz 2023

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR