Dr. Öğr. Üyesi Dilek Salkım İşlek, Prof. Dr. Emel Hülya Yükseloğlu Biyokimya
Dr. Öğr. Üyesi Dilek Salkım İşlek, Prof. Dr. Emel Hülya Yükseloğlu Biyokimya

Adli Kimya (9786053357582)

Fiyat : ₺810,00
İndirimli : ₺648,00
₺129,60 'den başlayan taksitlerle

Yayın Tarihi: Aralık 2022
Sayfa Sayısı: 310 Sayfa
Baskı Sayısı: 1. Baskı

Adli Bilimlere uzun yıllarını vermiş olan iki bilim insanı olarak bizleri en çok zorlayacak durumlardan birisi de ait olduğumuz bu bilim camiasının en önemli alt birimlerinden olan Adli Kimya alanının bütün temel taşlarını ve yeni nesil yaklaşımlarını da kapsayan ayrıntılı bir kitabı birbirinden değerli yazarlarımızla birlikte kaleme almaktır. Adli Kimya alanındaki konulara değinilerek detaylı olarak yazılmış olan bu kitabın ortaya çıkması aslında biz editörlerin uzun süredir beklediği büyük bir hayalinin gerçeğe dönüşmesidir.

            Adli kimya suç ve suçlunun tespitinde delillerin ileri düzey analitik tekniklerle incelenerek delilden suçluya gitme aşamasında yargı sistemine ciddi katkılar sağlayan adli bilimlerin alt dalıdır. Bu alanda çalışmak isteyen ya da çalışan akademisyen kimyager ve kimya mühendisleri için bu kitaptaki bilgiler kılavuz niteliğindedir. Ayrıca Adli Bilimler alanında eğitim alan bütün öğrencilere de oldukça faydalı olacağını umuyoruz.

            Bu kitabın bölümleri arasında Olay Yeri İncelemesinde Kimyasal Temelli Delil Toplanması ve Transferi Adli Amaçlı Olay Yerinde Kullanılan Sensörler Adli Toksikolojik Yaklaşımlar ve Uygulamalar Adli Toksikoloji Uygulamalarında Kullanılan Biyolojik Örnekler ve Analitik Yöntemler Yasa Dışı Maddeler ve Yasal Düzenlemeler Mesleki Ve Çevresel Toksinler Ağır Metal Zehirlenmelerinin Adli Boyutu Kimyasal Savaş Ajanlarının Toksik Etkileri ve Laboratuvar Analizleri Yangın ve Patlayıcı Madde Analizi Adli Bilimlerde Lif İncelemeleri ve Kumaş Hasar Mekanizmaları Adli Bilimlerde Toprak ve Cam Analizleri Alkol Belge Kimyası Ateşli Silahlar ve Atış Artıkları Adli Kimya Laboratuvarında Kullanılan Teknikler Kemometri ve Adli Bilimlerdeki Rolü Mikroplastiklerin Çevre Toksikolojisi Açısından İncelenmesi Adli Kimya Laboratuvarlarında Akreditasyon Adli Kimya Konusunda Bilirkişilik konuları yer almaktadır. Bu kadar kapsamlı bir eserin özellikle adli kimya alanındaki eksiklikleri önemli ölçüde gidereceğini düşünmekteyiz. Bu yolda ilerleyen bu alana gönül vermiş bilim insanları olarak bilgi ve deneyimimizin başta öğrencilerimiz olmak üzere tüm araştırmacılara ışık tutacağı kanaatindeyiz.

            Kitabımızın şekil bulmasında emeği olan birbirinden kıymetli saygıdeğer bölüm hocalarımıza çok teşekkür ederiz.

            Dr. Öğretim Üyesi Dilek SALKIM İŞLEK

            Prof. Dr. Emel Hülya YÜKSELOĞLU

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR