Dr. Faruk Şahin Nöroloji
Dr. Faruk Şahin Nöroloji

Baş, Ağrıları, Migren Bütüncül Tanı ve Tedavi (9786055735074)

Fiyat : ₺280,00
İndirimli : ₺234,00
₺46,80 'den başlayan taksitlerle

Yayın Tarihi: Ekim 2022
Sayfa Sayısı: 200 Sayfa
Baskı Sayısı: 1. Baskı

Bir söz vardır Türkçede, ağrın neredeyse canın orada diye

                Hayatının herhangi bir gününde baş ağrısı yaşamamış bir insan neredeyse yoktur. Baş ağrısı ile birlikte yaşama sevinci kaybolur, insan günlük yaşam aktivitelerini yerine getiremez hale gelir.

                Migren, gerilim tipi baş ağrısı, boyundan kaynaklanan baş ağrısı gibi belirli aralıklarla sürekli ortaya çıkan baş ağrılarını ağrı kesici ilaçlarla tedavi etmenin bir yolu yoktur. Ağrı kesiciler ağrıyı azaltsa da uzun süre kullanımlarında beynin ağrı işleme sistemlerini bozarak kronik günlük baş ağrılarına veya ilaca bağlı baş ağrılarına yol açma olasılıkları yüksektir, ayrıca ağrı kesiciler mide bağırsak sistemi, böbrekler, kemikler, karaciğer gibi önemli dokulara ciddi bir oranda yan etki yapabilirler. Sürekli hale gelmiş belirli bir gruba bağlı baş ağrılarını köklü bir şekilde tedavi edebilmek için her bir hasta tek tek incelenmelidir, baş ağrısına yol açan sebepler her bir hastada tek tek ortaya konulmalıdır, tedavi de baş ağrısına yol açan sebeplerin tek tek ortadan kaldırılması ve sinir sisteminde meydana gelmiş fizyopatojik değişikliklerin düzeltilmesi temelinde olmalıdır (Şahin F 2002).

                Bu kitapta özellikle sık görülen baş ağrıları sebepleri ve oluş mekanizmaları ile birlikte incelenecek ve yine sebepleri ve oluş mekanizmaları temelinde tedavi seçenekleri ortaya konulacaktır.

Benzer Ürünler
cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR