Prof. Dr. Nevin Hotun Şahin Kadın Sağlığı ve Hastalıkları
Prof. Dr. Nevin Hotun Şahin Kadın Sağlığı ve Hastalıkları

Bilgiden Uygulamaya Videolarla Destekli İnteraktif Eğitim Rehberi Kadın Sağlığı, Hastalıkları ve Doğum (9786053358459)

Fiyat : ₺688,00
İndirimli : ₺550,00
₺110,00 'den başlayan taksitlerle

Yayın Tarihi:  Aralık 2023
Sayfa Sayısı: 512 Sayfa
Baskı Sayısı: 1. Baskı

İstanbul Üniversitesi-Cerrahpaşa Florence Nightingale Hemşirelik Fakültesi’nin Kadın Sağlığı ve Hastalıkları Hemşireliği Anabilim Dalı eğiticileri köklü kuramsal ve uygulamalı eğitim deneyimi birikimini gelişmiş teknoloji ve donanımlı simülasyon laboratuvarı olanakları ile bütünleştiren bu eserle sağlık bakım sunucularının eğitiminde ve uygulamalı eğitimin yönetiminde akademisyen ve öğrencilere önemli bir kaynak ortaya koymuştur.

            Toplam 7 kısım ve 28 bölümden oluşan bu eserde her bir bölüm içerikle ilgili ön hazırlık ve dikkat çekmek için birkaç soru ve konunun öğrenme hedefleri ile başlar. Kısa bir giriş ve konunun uluslararası otorite kurum ve kuruluşların standart ve protokolleri klinik uygulama rehberleri kanıt temelli uygulamalar ulusal rehberler/standartlar ve mesleki kurum ve kuruluşların akreditasyon süreçlerine paralel kısa ve net kuramsal bilgiler yer almaktadır. Kuramsal içeriği tablolar şekiller ve grafikler beceri listeleri ilginç olgu sunumları hemşirelik tanı örnekleri ve protokolleri bakım haritaları standart örnek bakım planları sağlık eğitimi uygulama örnekleri eğitsel materyal okuma parçaları tez ve makaleler ile desteklenmiştir. Her ünite içinde yer alan beceri uygulamaları animasyonlar simülasyonlar videolar interaktif oyun ve uygulama materyalleri kitap içinde karekod şeklinde gömülü olarak verilmiştir. Kısa özet ve konunun pekiştirilmesi amaçlanan örnek sorularla sonlanmaktadır. 

            İki yarıyıl boyunca pilot çalışmalarla gözden geçirilen ve öğrencilerin görüş ve önerileri doğrultusunda son hali oluşturulan bu kaynak eser uygulama rehberleri anlayışına çok farklı bir boyut kazandıracak eğiticilerin mesleki eğitime kolaylık ve zenginlik katacaktır.  Bu eserin sağlık bakım alanının akademisyenleri eğiticileri klinik rehberleri çalışanları ve öğrencileri için bu yararlı olmasını diliyoruz.

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR