Dr. Cengiz Yakıncı, Dr. Lokman H. Tanrıverdi, Dr. Mehmet Ali Erkurt, Dr. Fevzi Altuntaş, Dr. Tuğçe Nur Yiğenoğlu Sağlık Bilimleri
Dr. Cengiz Yakıncı, Dr. Lokman H. Tanrıverdi, Dr. Mehmet Ali Erkurt, Dr. Fevzi Altuntaş, Dr. Tuğçe Nur Yiğenoğlu Sağlık Bilimleri

Cumhuriyetin 100. yılında Tıp Dalları Tarihçesi (9786053358442)

Fiyat : ₺350,00
İndirimli : ₺250,00
₺50,00 'den başlayan taksitlerle

Yayın Tarihi:  Aralık 2023
Sayfa Sayısı: 780 Sayfa
Baskı Sayısı: 1. Baskı

Saygıdeğer Okuyucular

Cumhuriyetimizin 100. yıl dönümünde 61 bölümden oluşan “Tıp Dalları Tarihçesi” adlı kitabımızla karşınızdayız. Bu özel dönemde sizlere tıp bilim dallarının uzun ve anlamlı yolculuğunu aktarmaktan gurur duyuyoruz.

            Tıp insanlığın tarih boyunca en büyük zorluklarından biri olan hastalıklarla mücadelesindeki en önemli silahı olmuştur. Bu kitap geçmişten günümüze uzanan tıp bilim dallarının tarihçesini kapsamlı bir şekilde ele almaktadır. Türkiye’nin Cumhuriyet dönemi boyunca sağlık alanındaki gelişimleri bilimsel ilerlemeleri ve tıp eğitiminin dönüşümünü ele alan bu eser ülkemizin modernleşme sürecine katkı sağlayan değerli bilgilerle doludur. Kitaptaki bölüm sıralaması bölüm adlarına göre A’dan Z’ye yapılmıştır.

            Kitabımızda yer alan özlü sözler anekdotlar ve bilimsel yanılgılar tıp biliminin insan hikâyelerine dokunduğu ve insana dair yönlerini ön plana çıkaran önemli unsurlardır. Bu metinler tıp biliminin sadece bir araştırma alanı olmadığını aynı zamanda insan hayatına ve deneyimine derinlemesine etki eden bir disiplin olduğunu göstermektedir.

            Ayrıca gururla ifade edebiliriz ki bu kitapta bazı bölümler tarihçeleri ilk defa yazılan bilgileri içermektedir. Bu kitabımızın benzersiz ve değerli bir kaynak olduğunun kanıtıdır. Uzmanlarımızın titiz çalışmaları ve tarihçelerin ortaya çıkarılması sürecinde gösterdikleri özveri bu eseri zenginleştiren en değerli unsurlardan biridir. Kitabın adıyla oluşturulan video kanalına arka kapaktaki karekodla ulaşabilirsiniz. Burada yazarlarımız kendini tanıtmakta ve yazarı oldukları bölümle ilgili açıklamalarda bulunmaktadır.

            Kitabımızın hazırlanmasında emeği geçen herkesi buradan gönülden tebrik ediyor ve teşekkür ediyoruz. Editörlerimiz yazarlarımız ve diğer tüm destekçilerimiz bu eseri hayata geçirmek için gece gündüz çalıştılar ve bu değerli eseri siz değerli okuyucularımızla buluşturabilmek için çaba gösterdiler.

            Son olarak umuyoruz ki “Tıp Dalları Tarihçesi” adlı bu kitabımız sizlere tıp biliminin geçmişteki köklerinden günümüzdeki gelişimlere uzanan bir pencere açacak ve sağlık alanında yapılan büyük çabaların ne kadar değerli olduğunu hatırlatacaktır.

            Daha iyiye... Daha güzele...

            Prof. Dr. Cengiz YAKINCI

            Dr. Öğr. Üyesi Lokman H. TANRIVERDİ
cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR