Dr. Öğr. Üyesi Feyza Şule Badıllı Hantal Fiziksel Tıp ve Rehabilitasyon
Dr. Öğr. Üyesi Feyza Şule Badıllı Hantal Fiziksel Tıp ve Rehabilitasyon

Daniels ve Worthingham'ın Kas Testi Manuel Değerlendirme ve Performans Testi Teknikleri (9786053357100)

Fiyat : ₺1.888,00
İndirimli : ₺1.510,00
₺302,00 'den başlayan taksitlerle

Yayın Tarihi: Haziran 2022
Sayfa Sayısı: 532 Sayfa
Baskı Sayısı: 1. Baskı

Kas gücünü ve fonksiyonunu değerlendirmeye yönelik pratik bir el kitabı olan bu klasik fizyoterapi referansı, manuel kas testi ve performans testinde prosedürleri anlamayı ve ustalaşmayı kolaylaştırır. Açık, resimli talimatlar, hastanın pozisyonlanması, hareket yönü ve direnç yönü için bir kılavuz sağlar. Normal bireylerin ve zayıflığı olan ve felçli kişilerin manuel kas testine ek olarak, bu baskı, yaşlı yetişkinlerin yanı sıra kondisyonsuz veya obez olan her yaştan erkek ve kadınlar için uygun olan alternatif güç testleri ve performans testlerinin yeni bir kapsamını içerir.

•    Performans testi ile ilgili olan yeni bölüm, yaşlılar ve fonksiyonel gerilemesi olan kişiler de dahil olmak üzere her yaştan hasta için fonksiyonel güç testlerini içerir.

•    Kas testi ile ilgili yeni bölüm, kas testini ne zaman kulanmak gerektiğini, manuel kas teti ve kas testinin diğer formlarının uygunluk ve limitasyonlarını, çeşitli klinik ortamlarda kas testini ve manuel kas testine alternatifleri içerir.

•    Çizimler ve oklar ile birlikte net yazılı talimatlar, kas testi prosedürlerini anlamayı ve gerçekleştirmeyi kolaylaştırarak, güç, denge ve hareket açıklığındaki eksiklikleri değerlendirmenize olanak tanır.

•    600’den fazla çizimle testleme sekansları, kas anatomisi ve kas innervasyonları gösterilmektedir.

•    Kas anatomi ve innervasyonunun ayrıntılı anlatılması kas topografisinin fonksiyonla ilişkilendirilmesine yardım eder.

•    Yararlı ipuçları ve üstlenmeler kutucukları testlemede daha fazla doğruluk sağlamak için ek ipuçları verir ve kas üstlenmelerine vurgu yapar.

•           Ön kapağın iç kısmındaki Alfabetik Kas Listesi’nde ve kitabın Hazır Referans Anatomisi bölümünde vücuttaki her kas için Çapraz referansı hızlandırmak ve hızlı bir şekilde herhangi bir kası tanımlamanıza yardımcı olmak için Sabit referans numarası bulunmaktadır.

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR