Uzm. Ebe Rojda BAYAR, Dr. Öğr. Üyesi Hale UYAR HAZAR Kadın Hastalıkları Ve Doğum
Uzm. Ebe Rojda BAYAR, Dr. Öğr. Üyesi Hale UYAR HAZAR Kadın Hastalıkları Ve Doğum

Ebeler İçin Eğitim Kitapçığı : Adli Ebelik (9786053355861)

Fiyat : ₺100,00
İndirimli : ₺80,00
₺16,00 'den başlayan taksitlerle

Yayın Tarihi: Haziran 2021
Sayfa Sayısı: 24 Sayfa
Baskı Sayısı: 1. Baskı

Severek ve isteyerek çalıştığımız, ebelik alanında önemli bir yeri olan “adli ebelik” ve asıl konu olan “Bir Kamu Hastanesinde Çalışan Ebelerin Adli Ebelik Konusundaki Bilgi ve Deneyimleri” çalışmasında danışmanı olduğum sevgili öğrencim Ebe Rojda BAYAR’ın yüksek lisans tezini başarılı bir şekilde tamamladık. Yıllar önce içine çekilmeye çalışıldığım adli bilimlerin, öğrencimin tez konusunu planladığımızda artık benim için kaçınılmaz olduğunu gördüm.

Yüksek lisans tezinin ürünü olarak, sahada çalışan ebelere hem konu hakkında bilgi akışı sağlamak hem de araştırmaya yaptıkları katkı için teşekkür etmek amacı ile, bir eğitim broşürü hazırladık. Bu süreçte gerek tez sınavı jürisindeki hocalarımızdan ve gerekse tez sınavı sonrasında adli bilimci hocalarımızdan aldığımız olumlu geri bildirimler ve desteklerle kendi yolumuzu bulmaya çalıştık. Sonuçta eğitim broşürünü biraz daha genişleterek eğitim kitapçığına dönüştürmeye karar verdik. Tez çalışması sürecinde bilime ve ebelik mesleğine böylesine anlamlı bir katkı sağlayacağımızı ben de bilmiyordum. Her şeyi akışına bırakarak gittiğimiz yolda, “EBELER İÇİN EĞİTİM KİTAPÇIĞI: ADLİ EBELİK” kitapçığını bulduk. Danışmanlığını yaptığım yüksek lisans tezinin bir ürünü olarak bu eseri hazırlamanın mutluluğunu yaşıyorum.

Ebelik mesleğine ithafen, birinci basamak sağlık hizmetlerinin mihenk taşı ebelere, ebelik bölümü öğrencilerine ve akademisyenlerine yararlı olmasını diliyorum.

Sevgi ve saygılarımla

Hale UYAR HAZAR

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR