Prof. Dr. Firdevs Erdemir, Prof. Dr. Gülengün Türk İç Hastalıkları
Prof. Dr. Firdevs Erdemir, Prof. Dr. Gülengün Türk İç Hastalıkları

Hemşirelik Tanıları El Kitabı (9786053355991)

Fiyat : ₺563,00
İndirimli : ₺450,00
₺90,00 'den başlayan taksitlerle

Yayın Tarihi: Ekim 2022
Sayfa Sayısı: 1008 Sayfa
Baskı Sayısı: 1. Baskı

Hemşirelik mesleğinde süre giden  hızlı değişimin gereklerini  yansıtan Lynda Carpenito’nun bu saygın kaynağının 15. Baskısı (Türkçeleştirilmiş 4. Baskı), hemşirelik tanısı, hemşirelik sürecindeki rolü ve klinik alana uygulanması konusunda tam bir rehberlik sunmaktadır. Hemşirelik tanıları, hemşirelik bilimini ve sanatını tanımlar;  Bu önemli kitap, hemşirelik öğrencilerine ve hemşirelere, tanısal değerlendirme kriterlerinden belirli girişimlere  kadar yaratıcı klinik hemşirelik uygulamaları için gereksindikleri  bilgileri sağlar.

15. Baskıda (Türkçeleştirilmiş 4. Baskıda) Öne Çıkan Özellikler:

A’dan Z’ye güncel hemşirelik tanılarına yönelik kapsamlı bir rehber, NANDA International tarafından onaylanan en son tanıları içerir.

Her bir NANDA-I tanısı ile birlikte ilgili  NIC (HGS)  Hemşirelik Girişimleri ve NOC (HSS) Hemşirelik Sonuçları listelenmiştir; NANDA-I tanıları güncellenmiştir.

Yazarın Notları, öğrencilerin tanının ardındaki kavramı anlamalarına, bir tanıyı diğerinden ayırt etmelerine ve tanı hatalarını önlemelerine yardımcı olur.

“Carpenito’nun  İpuçları” gerekli durumlarda  belirli bir bakım ilkesini, tartışmalı bir konuyu ya da  etik bir güçlüğü  vurgulamak için yazarın notlarından oluşur.

Belirli bir popülasyona (yaşlı yetişkin, çocuk, anne ve kültürlerarası) göre gruplandırılmış  hemşirelik girişimleri  ve temel  kavramlar  gruplar arasındaki farklılıkların açıklığa kavuşturulmasına yardımcı olur.

Bölüm 3: Kollobratif (ortak) Problemler bir el kitabı şeklinde düzenlenmiştir. Bu bölüm , bireyin optimal bakımı için hemşirelik tanılarının ve bakımının  diğer sağlık uzmanlarının çabalarıyla nasıl bütünleştirileceğini gösterir.

Bölüm 4’de yaygın görülen klinik durumlar altında ilgili kollobratif (ortak) problemler ve hemşirelik tanıları verilmektedir.

Hemşirelik Tanı Dizini, tanıların bir bakışta, hızlı ve kolay bir şekilde bulunmasını sağlayan alfabetik referans sağlar.

Anımsatıcı Laminat Kart- Fonksiyonel Sağlık Örüntülerine göre gruplandırılmış tanılar elinizde kullanışlı, hızlı bir kaynak

ÇEVİRENİN ÖNSÖZÜ- Hemşirelikte tanılama ve NANDA Taksonomisi II yapısı hakkında genel bilgiler.

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR