Doç. Dr. Nazlı Hacıalioğlu Hemşirelikte Eğitim
Doç. Dr. Nazlı Hacıalioğlu Hemşirelikte Eğitim

Hemşirelikte Öğretim Öğrenme ve Eğitim 5. Baskı (9786053354451)

Fiyat : ₺206,00
İndirimli : ₺165,00
₺33,00 'den başlayan taksitlerle

Yayın Tarihi:  Ekim 2023
Sayfa Sayısı: 176 Sayfa
Baskı Sayısı: 5. Baskı

Eğitim uygulamaları ile yüz yüze olan meslek üyeleri statüleri ne olursa olsun eğitimin temellerini kavramak içinde bulundukları sistemi ve süreçleri yorumlayarak harekete geçmek değişmek ve değiştirmek sorumluluğunu üstlenmişlerdir. Hemşirelik açısından ele alındığında eğitim hemşireliğin özünde yer alan temel rollerinden biridir. Bu noktalardan hareket edilerek bu kitap hemşire adaylarına akademisyen ve klinik hemşirelerine verdikleri eğitim etkinliklerinde rehber olması amacıyla yazılmıştır.

            Kitabın içeriğinde genel olarak sağlık hizmetlerinde hemşirenin eğitimci rolü eğitimle ilgili temel kavramlar öğrenme alanları ve öğrenme kuramları öğrenmeyi etkileyen faktörler yetişkin eğitimi sağlık eğitimi hizmet içi eğitim iletişim etik etkili sunum ve ölçme-değerlendirme konuları incelenmiştir. Konular işlenirken bilgilerin kuramsal çerçevede kalmamasına hemşirelik temel eğitimi ve uygulama alanları ile olan bağlantısına özen gösterilmiştir.

            Bu kitap eğitimle ilgili pek çok kaynaktan yararlanılarak sınıf içi ders kitabı olarak ve sağlık kuruluşlarında uygulamaya yönelik hazırlanmıştır. Kitabın 5. Baskısında bazı bölümler gözden geçirilmiş ayrıca “Öğrenme Stilleri” konusu eklenmiştir.

Birincisinden beşincisine kadar kitabın basımını üstelenen ve çalışmalarını titizlikle yürüten Nobel Tıp Kitabevleri Ltd. Şti. ve ekibine teşekkür ederim.

Saygıdeğer hocalarım değerli meslektaşlarım ve sevgili öğrenciler kitapla ilgili görüş ve önerileriniz ileride yayınlanacak yeni baskılara önemli katkılar sağlayacaktır. Bu nedenle kitapla ilgili eleştiri öneri ve desteklerinizi alabilmek umudundayım. Öğrenmek ve öğretmek isteyen herkese yararlı olması dileklerimle…

Doç. Dr. Nazlı HACIALİOĞLU

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR