Prof. Dr. Nigar Vardıx Prof. Dr. Neşe Karadağ Soylu, Prof. Dr. Hasan Gökçe, Prof. Dr. Cengiz Yakıncı Histoloji ve Embriyoloji
Prof. Dr. Nigar Vardıx Prof. Dr. Neşe Karadağ Soylu, Prof. Dr. Hasan Gökçe, Prof. Dr. Cengiz Yakıncı Histoloji ve Embriyoloji

Histoloji ve Patoloji 2. Baskı (9786053358091)

Fiyat : ₺1.875,00
İndirimli : ₺1.500,00
₺300,00 'den başlayan taksitlerle

Yayın Tarihi:  Ağustos 2023
Sayfa Sayısı: 796 Sayfa
Baskı Sayısı: 2. Baskı

Tıp eğitiminin amacı, toplumun sağlık düzeyini yükseltecek bilgi ve beceriye sahip nitelikli hekimler yetiştirmektir. Bu amaca ulaşmak için tıp fakültelerinde; geleneksel-disiplin temelli, entegre-sistem temelli ve aktifprobleme dayalı eğitim modelleri uygulanmaktadır. Birbirlerinden farklı bilim dalları tarafından öğretilen konuların birleştirilmesi olarak tanımlanan entegre eğitim programlarında, yatay-dikey entegrasyona olanak sağlayan yöntemlerin geliştirilmesi, derinleştirilmesi eğilimi dünyada ve ülkemizde giderek artmaktadır. Entegrasyonun güçlenmesinde eğitim programlarının interdisipliner müfredata dönüşümünün sağlanması kadar bütüncül bakış açısıyla hazırlanan eğitim materyalleriyle desteklenmesi de önemlidir. Güçlü konu anlatımı ve 683 adet resimle atlas niteliği de taşıyan Histoloji ve Patoloji kitabıyla disiplinler arası bütüncül bir bakış açısı geliştirilmesi hedeflenmiştir. Histoloji ve patoloji bilim dallarının ortak başlıklar altında birlikte sunulduğu bu kitapla, sistem entegrasyonundan öte, sistemlerin alt başlıklarının daha derinlemesine entegrasyonu sağlanmıştır. Böylece tıp fakültesi öğrenci ve asistanlarımızın normal histolojik yapıları ve patolojik değişiklikleri daha kolay öğreneceklerini umuyoruz.

            Ülkemizin 17 farklı merkezindeki 12 histoloji ve 16 patoloji uzmanının katkıda bulunduğu Histoloji ve Patoloji kitabı, 19 bölümden oluşmaktadır.

            Kitabın ikinci baskısında histoloji ve patoloji bilimin doğuşu, gelişmesi ve bilimde ilerleme zincirini oluşturan keşif halkalarının heyecan verici serüvenini anlatan “Histoloji ve Patoloji Bilimi Tarihçesi” eklendi.

            Temel histoloji ve patoloji bölümü gözden geçirilerek “Neoplazi” konusu yenilendi.

            Ayrıca bu baskıda tecrübenin eğitimsel bir değeri olduğu ve tecrübelerden öğrenmenin, insanın gelişim ve dönüşümde bir imkân olduğu bilinciyle “Tıp Eğitiminde Bir Sözüm Var” başlığı altında eğitici deneyim ve birikimlerine yer verildi.

            Bilgiyi anlamlandırmaya, özetlemeye ve uzun süreli belleğe yerleştirilmesine yarayan bir teknik olarak her bölümün sonuna “Bulmaca” eklendi.

            Ülkemizde örneği olmayan bu çalışmanın konuyu öğrenmek isteyen talebelere yararlı olması dileklerimizle…

            Daha iyiye… Daha güzele…

            Prof. Dr. Nigar Vardı

            Prof. Dr. Neşe Karadağ Soylu

            Prof. Dr. Hasan Gökçe

            Prof. Dr. Cengiz Yakıncı
cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR