Dr. Öğr. Üyesi Hamdi DELATİOĞLU Fiziksel Tıp ve Rehabilitasyon
Dr. Öğr. Üyesi Hamdi DELATİOĞLU Fiziksel Tıp ve Rehabilitasyon

Klasik Akupunktur 1 Ciltli Kalın Kapak (9786053356684)

Fiyat : ₺3.000,00
İndirimli : ₺2.400,00
₺480,00 'den başlayan taksitlerle

Yayın Tarihi: Eylül 2022
Sayfa Sayısı: 548 Sayfa
Baskı Sayısı: 1. Baskı

Bu kitabı neden okumalısınız

Sevgili okur

Tedavi sanatı (Hekimlik) sağlam geniş kapsamlı teorik ve pratik bir temel gerektirir. Bilimsel Çin tıbbının gerçek temelini ve tedavi metodolojilerini arıyorsanız bu kitap sizin bu ihtiyaçlarınızı tamamen karşılayacak bir kitaptır.

                Konfüçyüs derki Sözcükleri doğru ve uygun bir şekilde kullanmak önemlidir. Çünkü onlar size düşüncelerin gerçek anlamını bulmanızı sağlar. Bu düşünce temelinde bu kitap ta Çin tıbbının temel felsefesinin gerçek anlamını kavramada size yardımcı olacak ve sizi başarıya ulaştıracaktır.

                Geleneksel Çin tıbbı Batı tıbbı gibi bilimsel temele dayalı bir bilimdir. Çin tıbbı şu anda dünyadaki alternatif tedavi pazarında dolaşan mistik ve sahte felsefi uygulamaların çok ötesinde mantık çerçevesinde bir sistem içeren bir bilimdir.

                Çin tıbbı da Batı tıbbı gibi bütün tıp bilimlerinde zorunlu ve daima zor bir iş olan tanı (teşhis) temeli üzerine kurulmuştur. Daha açık bir deyişle teşhisiniz ne kadar iyi olursa tedaviniz de o kadar iyi olur. Teşhis kriterleri belirgin tam ve kesin değilse hasta ideal olarak tedavi edilemez.

                Bu yeni aynı zamanda geleneksel olan tıp Batı tıbbının temel dayanak olarak aldığı insanın bedensel ölçülebilir değerlerini teşhis etmesinin yanında Batı tıbbının otonom sinir sistemi dediği ruhsal durumları da değerlendiren bir bilimdir. Çin tıbbı bunu yaparak sadece vücuda yönelmeyi değil aynı zamanda bizi yaşam duygusunun özüne götüren derin duygusal kavramlara da yaklaşımımızı sağlar.

                Dr. Hamdi Delatioğlu’nu bu yeni tıbbın (TCM) anlaşılması ilerletilmesi ve uygulanması için yapılan ortak mesleki çalışmalardan dolayı uzun yıllardan beri tanıyorum. Kendisi Alman-Çin Tıp derneğinin ve Deutsch-Chinesische Forschungsgemeinschaft für TCM (Sino-German Research Foundation for TCM)’nin saygın üyesidir ve Türkiye’de yüksek yetkinliğe sahip bu uluslararası akupunktur bilim adamları ağını temsil etmektedirler.

                Sıcak kalpli kişiliği olağanüstü sorumluluk duygusu ve özel yetenekleri onu Türkçe dilinde ilk kez bu kadar kapsamlı bir Akupunktur kitabının muazzam projesini üstlenmesini zorunlu kıldı. Tecrübelerime dayanarak bu kitabı Türkçe konuşan tüm meslektaşlarıma tavsiye ediyorum.

                Prof. Henry Johannes Greten

                Prof at IBA (University of Cooperative Education)

                Prof of Porto University (fmr)
cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR