Dr. Öğr. Üyesi Hamdi DELATİOĞLU Fiziksel Tıp ve Rehabilitasyon
Dr. Öğr. Üyesi Hamdi DELATİOĞLU Fiziksel Tıp ve Rehabilitasyon

Klasik Akupunktur II (9786053358466)

Fiyat : ₺5.450,00
İndirimli : ₺4.350,00
₺870,00 'den başlayan taksitlerle

Yayın Tarihi:  Ocak 2024
Sayfa Sayısı: 910 Sayfa
Baskı Sayısı: 1. Baskı

Akupunktur, vücudun homeostatik mekanizmalarını regüle ederek hastalıkları iyleştirme sanatıdır. Bu nedenle başarılı bir akupunktur uygulaması yapabilmek için akupunkturun temel prensiplerinin yanında  akupunktur noktalarının fizyolojik fonksiyonlarını iyi bilmek ve noktalar arasındaki etkileşimleri göz önünde bulundurmak büyük önem arzeder. Ayrıca bunlara ilaveten Çin tıbbı temel prensipleri ve teorileri doğrultusunda yapılmış nokta kombinasyonları da  akupunktur tedavisinin vazgeçilmez uygulamasıdır.

Bu temel yaklaşımlar   ve  bilgiler doğrultusunda, bu kitapta hem Çin tıbbı teorileri,temel prensipleri ve akupunktur nokta fonksiyonları geniş bir şekilde açıklanmış hem de hastalıkların tedavisinde uygulanan nokta kombinasyonları verilmiştir. Dolayısıyla başarılı bir akupunktur uygulaması için gerekli olan tüm bilgiler  okuyucuya sunulmuştur.

Bu kitabın, akupunktur biliminin doğru olarak kullanılmasına katkı vermesini ve pratikte akupunktur hekimlerinin klinik başarı oranlarını yükseltmesine yardımcı olmasını ümit ederim.

Dr. Ögr. Üyesi Hamdi DELATİOĞLU

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR