Prof. Dr. Erhan Ayşan Genel Cerrahi
Prof. Dr. Erhan Ayşan Genel Cerrahi

Klinik Anekdotlarla Paratiroid Hastalıkları (9786053358626)

Fiyat : ₺660,00
İndirimli : ₺530,00
₺106,00 'den başlayan taksitlerle

Yayın Tarihi:  Mart 2024
Sayfa Sayısı: 336 Sayfa
Baskı Sayısı: 1. Baskı

Einstein “doğanın mükemmelliği büyük sorunlara basit çözümler üretmesindedir” der. Paratiroidler doğadaki mükemmelliğin memeli organizmasındaki en iyi örneklerinden biridir: Tüm organizmanın kalsiyum/fosfor dengesi 3-5mm boyunda ve tek fonksiyonel üniteden oluşan bir tasarımla sağlanmaktadır. Paratiroidlerin daha birçok ilginç özelliği vardır: En son keşfedilen organdır en küçük organdır insan vücudunda sayısı ikiden fazla olan tek organdır malignitenin en az görüldüğü organdır vs.

            İki ciltlik bu kitap setinin bu ilk cildinde paratiroid hastalıklarının semptom tanı ve tedavi algoritmalarını sunmaya çalıştım. İkinci ciltte ise sadece paratiroid cerrahisinden söz edilecektir.

            Bu kitap alışık olduğunuz formatta yazılmış bir textbook değildir. Sunulan bilimsel bilgiler klinikten ameliyathaneden hayatın içinden anekdotlarla zenginleştirilmiştir. Bilimsel ciddiyeti elden bırakmadan sıcak akıcı ve klinik pratiğinde karşılığı olan bir kitap yazmaya çalıştım. Çünkü amacım rafta duran değil okunan bir kitap ortaya koymaktı. Umarım başarılı olurum.

            Allah’a şükrediyorum. Meslek hayatımda 30 endokrin cerrahisinde 20 yılımı tamamladım. Edindiğim bilgi ve deneyimleri ölmeden önce genç meslektaşlarıma aktarmak derdindeyim daha fazla hasta insana faydalı olabilmek adına. Hepsi bu.

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR