NOBEL Beslenme Seti-1 İndirimli Kitap Setleri
NOBEL Beslenme Seti-1 İndirimli Kitap Setleri
NOBEL Beslenme Seti-1 İndirimli Kitap Setleri
NOBEL Beslenme Seti-1 İndirimli Kitap Setleri

NOBEL Beslenme Seti-1 (NOBEL-SET-008)

Fiyat : ₺5.750,00
İndirimli : ₺4.500,00
₺900,00 'den başlayan taksitlerle

Krause “Besin ve Beslenme Bakım Süreci” kitabının 16. baskısının Türkçe Çeviri Editörü olmaktan dolayı mutlu ve gururluyum.

            Bu kitabın Türkçe’ye tercüme edilmesinde Türkiye’deki Beslenme ve Diyetetik bölümlerinin değerli akademisyenleri yer almıştır. Yazarların çevirdikleri tüm bölümler ortak terminolojinin sağlanması amacıyla tarafımca gözden geçirilerek ve edit edilerek tekrar yazarlarına gönderilip onay alındıktan sonra kitaba son şekli verilmiştir. Her bir yazara çevirilerini kısa sürede tamamladıkları ve gösterdikleri titiz ve özverili çalışmaları nedeniyle teşekkür ederim.

            Kitap orijinal şeklinden aynen tercüme edilmiş hiçbir şekilde içeriğe müdahale edilmemiştir. Bazı bölümlerde bazı besin ve yiyeceklerin orijinal isimleri ülkelere özgü besin ve beslenme piramitleri ulaşılacak merkezler ve web siteleri gibi bilgileri original şekliyle bırakılmıştır. Kitap birebir orijinal içeriğin tercümesi olduğu için içerdiği bilgiler açısından her bölümün sorumluluğu çevirisini yapan yazara aittir.

            Beslenme alanında en güncel eser olarak kabul gören bu kitabın sadece bir ders kitabı olmanın ötesinde besin ve beslenme hakkında tüm detaylarıyla tüm Beslenme ve Diyetetik camiası için bir başucu kitabı olarak değer göreceği kanaatindeyim.

            Bu büyük eseri titizlikle dilimize kazandırmaya çalıştığımız bu zorlu süreçte bazen gerektiğinden daha az zaman ayırmak zorunda kaldığım canım oğlum Burak’a sevgilerimle...

            Prof. Dr. Gamze AKBULUT

Beslenme ve Tanı ile İlgili Bakım

Yayınevi

:

Nobel Tıp Kitabevleri

ISBN

:

9786053357346

Yazar

:

Sylvia Escott-Stump

Çeviri Editörleri

:

Prof. Dr. Funda ELMACIOĞLU, Doç. Dr. Ayhan DAĞ, Prof. Dr. Halit Tanju BESLER

Yayım Tarihi

:

Ekim 2022

Baskı Sayısı

:

1

Sayfa Sayısı

:

1070

Kapak

:

Karton Kapak

Ebat

:

21.5 x 27.5 cm

Teslim Süresi

:

1-3 İş Günü

Çeviri editörlüğünü üstlendiğimiz Sylvia Escott-Stump tarafından yazılan kapsamlı ve değerli Beslenme ve Tanı İle İlgili Bakım kitabının siz okuyucularla buluşmasını çevirileri ile sağlayan çok güzel bir ekip çalışması gerçekleştirdiğimiz sevgili meslektaşlarımıza çok teşekkür ediyoruz. Onların disiplini çabası ve özverisi olmasaydı bu eser ortaya çıkmazdı. 

            Kitap Normal Yaşam Dönemleri Beslenme Uygulamaları Gıda Güvenliği Alerjiler Pediyatri Doğum Kusurları Genetik ve Sonradan Kazanılmış Bozukluklar Nöropsikiyatrik Hastalıklar Solunum Sistemi Hastalıkları Kardiyovasküler Hastalıklar Sindirim Sistemi Hastalıkları Hepatik Pankreatik ve Biliyer Hastalıklar Endokrin Bozukluklar Malnütrisyon: Aşırı beslenme ve Yetersiz beslenme Kas İskelet ve Kolajen Bozuklukları Hematoloji: Anemi ve Kan Hastalıkları Kanser Cerrahhi Hastalıklar HIV-AIDS ve İmmünoloji Yanıklar Sepsis ve Travma Böbrek Hastalıkları Enteral ve Parenteral Beslenme Tedavisi gibi hastalık ve rahatsızlıklara ilişkin güncel bilimsel ve kanıta dayalı tıbbi beslenme tedavisi bilgilerini sağlamaktadır.

            Kitap diyetisyenler için tanı ve tedavide öncelik sıralaması ve tedavideki etkili ve yaygın uygulamaları içermekte klinik göstergelere bakım hedeflerine tıbbi beslenme tedavisi önerilerine yaygın olarak kullanılan ilaçlara ve bunların olası yan etkilerine kullanılabilecek bitkisel veya botanik ürünlere ilişkin güncel ve kanıta dayalı bilgileri içermekte ve beslenme bakım sürecine ilişkin öğrenilenlerin klinik uygulamalara aktarılması konusunda temel bir kitap olacaktır.

            Kitabın beslenme ve diyetetik alanında önemli bir ihtiyacı karşılayacağına kaynak zenginliği yaratacağına lisans lisansüstü düzeyde eğitim gören öğrencilere sahada çalışan meslektaşlarımıza diğer sağlık profesyonellerine ve akademisyenlere önemli bir kaynak olacağına inanıyoruz.

            Beslenme ve Tanı İle İlgili Bakım kitabının Türkçe literatüre kazandırılması için öncü olan Nobel Tıp Kitabevlerine katkılarından dolayı tüm yazarlarımıza bir kez daha teşekkürlerimizi sunar okuyucularımıza faydalı olmasını dileriz.

Prof. Dr. Funda ELMACIOĞLU

Doç. Dr. Ayhan DAĞ

Prof. Dr. Halit Tanju BESLER

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR