Prof. Dr. Semih Özbayrak, Doç. Dr. Özlem Okumuş, Doç. Dr. Z. Zuhal Yurdabakan, Dr. Öğr. Üyesi Şelale Özel Diş Hekimliği
Prof. Dr. Semih Özbayrak, Doç. Dr. Özlem Okumuş, Doç. Dr. Z. Zuhal Yurdabakan, Dr. Öğr. Üyesi Şelale Özel Diş Hekimliği

Röntgen Işınları ve Diş Hekimliği Temel Radyolojisi (9786053358565)

Fiyat : ₺690,00
İndirimli : ₺550,00
₺110,00 'den başlayan taksitlerle

Yayın Tarihi:  Mart 2024
Sayfa Sayısı: 324 Sayfa
Baskı Sayısı: 1. Baskı

Bu kitap lisans eğitimi düzeyinde hazırlanmış olmakla beraber hastalıkların öne çıkan özelliklerini kısa ve net bir şekilde ele alıp ayırıcı tanıda düşünülebilecek tablolar belirtildiğinden diş hekimleri için de hatırlatıcı olacak bir başvuru kaynağı şeklinde ele alınmıştır.

            Radyasyon fiziği ve biyolojik etkileri hastaların iyonizan ışınlardan korunmasının önemini vurgulamak ve konuya dikkat çekmek için özel olarak işlenmiştir. İntra-oral ve ekstra-oral röntgen çekim teknikleri konvansiyonel ve dijital görüntüleme anlatılmıştır ileri görüntüleme yöntemleri temel bilgi düzeyinde ele alınmıştır.

            Diş ve çene kemiklerinin patolojik değişiklikleri ile sistemik hastalıkların çenelerde oluşabilecek görüntüleri fotoğraf örnekleriyle anlatılmıştır. WHO’nun son sınıflaması göz önüne alınmış ayrıca günlük pratikteki lokalizasyona bağlı tanısal önemi bakımından kistler bölümünde eski sınıflama da ek olarak ilave edilmiştir.

            Hastalıklar ile ilgili bölümlerde kitabın amacı tanıya yardımcı olacak klinik özellikleri de dikkate alarak radyolojik bulguların ön plana çıkartmaktır. Tedavi yaklaşımının ne olduğu belirtilmiş yaklaşımları gelişmelere ve ekollere göre farklılıklar gösterebildiğinden bu konuda detaya girilmemiştir.

            Fotoğraf görüntülerinde ekstrem olgulara yer verilmemiş teorik bilgilere uyumlu olgular seçilerek görsel olarak da hafızada kalmasına yardımcı olmaya çalışılmıştır.

            Kitap toplam 589 görsel içeriği ile ( 423 fotoğraf ve 166 şekil ) göz hafızasına yardımcı zengin materyal içermektedir.

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR