Dr. Öğr. Üyesi Makbule BATMAZ, Dr. Öğr. Üyesi Havva GEZGİN YAZICI Ruh Sağlığı ve Psikiyatri
Dr. Öğr. Üyesi Makbule BATMAZ, Dr. Öğr. Üyesi Havva GEZGİN YAZICI Ruh Sağlığı ve Psikiyatri

Ruh Sağlığı ve Hastalıkları Hemşireliği (9786053356417)

Fiyat : ₺162,00
İndirimli : ₺135,00
₺27,00 'den başlayan taksitlerle

Yayın Tarihi: Eylül 2021
Sayfa Sayısı: 544 Sayfa
Baskı Sayısı: 1. Baskı

 

Kitabımıza başlarken, heyecanlı, istekli ve biraz da endişeliydik. Ancak, öğrencilerimizin ve siz okuyucularımızın bu kitaba olan gereksiniminizi düşündükçe motive olduk. Bölüm yazarlarımızın güç ve desteğiyle başaracağımıza inandık ve işte sizlerle birlikteyiz.

     Amacımız, öğrencilerimize ve okuyuculara temel bir kitap kazandırmaktı. Bu düşünceyle yola çıktık ve birçok üniversitenin ders içeriklerini ve literatürü tarayarak ortak bir içerik oluşturduk.

     Bu kitap, Ruh Sağlığı ve Hastalıkları Hemşireliğine giriş bölümünü takiben Ruh Sağlığı,  Hastalıkları ve Hemşirelik Yaklaşımlarını içeren konulardan oluşmaktadır. Hastalıkların sınıflandırılmasında DSM-5 (The Diagnostic and Statistical Manual of Mental Disorders) kriterleri ve hemşirelik tanıları için NANDA (North American Nursing Diagnosis Association) sınıflandırılması kullanıldı. İçerikte, konuyla ilgili örnek bir olgu, ona yönelik beş adet soru, hemşirelik tanılarından bir tanesi seçilerek oluşturulan örnek bakım planı ile her konuyla ilgili kitap ve film önerileri bulunmaktadır. Soruların yanıtları ve terimler dizini kitabın sonunda yer almaktadır.

     Kitabımız, alanında uzman ve deneyimli meslektaşlarımızın çalışmalarıyla hazırlandı. Tüm yazarlara titiz çalışmaları ve emekleri için içtenlikle teşekkür ederiz.

Editörler

 

Dr. Öğr. Üyesi Makbule BATMAZ & Dr. Öğr. Üyesi Havva GEZGİN YAZICI