Prof. Dr. Mehmet Yıldırım Anatomi
Prof. Dr. Mehmet Yıldırım Anatomi

Sağlık Yüksek Okulları için Resimli İnsan Anatomisi 10. Baskı (9786053357483)

Fiyat : ₺275,00
İndirimli : ₺220,00
₺44,00 'den başlayan taksitlerle

Yayın Tarihi: Ekim 2022
Sayfa Sayısı: 212 Sayfa
Baskı Sayısı: 10. Baskı

Tıp Fakülteleri ve sağlıkla ilgili yüksek okullarda eğitimin ilk amacı eğitilen hekim hemşire eczacı laborant ve ebe adaylarına uğraşacakları mataryel olan İNSAN VÜCUDU’nu öğretmektir. Bu öğretim Temel Tıp Bilimleri ile sağlanır. “İnsan Anatomisi” Temel Tıp Bilimleri içindeki en önemli derslerden biridir.

      İnsan anatomisi İNSAN VÜCUDU’nun normal şekil ve yapısını vücudu oluşturan çeşitli organları ve bu organlar arasındaki normal ilişkileri inceleyen çok geniş bir bilim dalıdır. İnsan vücudunun sağlığını koruma hastalıklı vücudu iyileştirme ve hastalıkların tanı zincirinde görev alacak olan sizlerin öncelikle insan vücudunun morfolojisini öğrenmeniz gerekir. Anatomi dersi size bunu öğretecektir.

      Yurdumuzda Tıp Fakültesi öğrencilerine yönelik yazılmış geniş kapsamlı çok sayıda anatomi ders kitabı bulunmasına karşın doğrudan Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksek Okulu öğrencilerine yönelik kısa ve şematik resimler içeren bir insan anatomisi kitabının olmayışı beni bu kitabı hazırlamaya yöneltti. 30 yıllık öğreticilik deneyimlerimi de taşıyan bu kitabın Hemşirelik Ebelik Tıbbi Laboratuar Radyoloji Teknisyenliği Protez ve Ortez Teknisyenliği Tıbbi Sekreterlik Eczacılık Fakültesi ve Biyoloji Bölümü öğrencilerinin İnsan Anatomisi dersleri için bir tekrar ve başvuru kaynağı olacağını umuyorum.

      İlk kez karşılaştığınızda güç görünen bu dersi DÜZENLİ ve KESİNTİSİZ çalışmanızla kolaylaştıracaksınız. Başarı dileklerimle.

Prof. Dr. Mehmet YILDIRIM
cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR