Dr. Öğr. Üyesi Işıl Yıldırım Anatomi
Dr. Öğr. Üyesi Işıl Yıldırım Anatomi

Sorularla Konu Anlatımlı Biyokimya Çalışma Kitabı (9786053357308)

Fiyat : ₺250,00
İndirimli : ₺200,00
₺40,00 'den başlayan taksitlerle

Yayın Tarihi: Ekim 2022
Sayfa Sayısı: 198 Sayfa
Baskı Sayısı: 1. Baskı

Biyokimya canlı organizmalarda meydana gelen kimyasal olayların oluşumunu inceleyen bilim dalıdır. Canlıların çoğalması büyümesi yaşlanması ve ölümlerine ilişkin tüm olaylar biyokimyasaldır. Bu nedenle biyokimya biliminin canlılar var olduğu sürece güncel olacağı açıktır. Biyokimya aynı zamanda tıp veterinerlik eczacılık biyoloji biyoteknoloji kimya vb. bölümleri için temel bilim alanıdır. Bu çoklu disiplinler arası yaklaşım bilim ve teknolojik açıdan geleceğe yönelik tüm çalışmalar için hayati öneme sahiptir. Biyokimya gelecek vaat eden bir bilim dalıdır.

     Biyokimya ile ilgili birçok kitap olmakla birlikte soru şeklinde hazırlanmış bir kitap bulunmadığı görülmüştür. Bu durum bir eksiklik olarak görülmüş ve bu amaçla bir yola çıkılarak şu ana kadar edindiğim bilgiler ışığında bu çalışma kitabını kaleme almış bulunmaktayım. Bu kitap temel bilimler sağlık bilimleri lisansüstü eğitim hazırlanan TUS veya diğer ilgili alanda sınava hazırlanan öğrencilere akademisyenlere veya Biyokimya ’ya ilgi duyan herkese önemli bir kaynak olacaktır. İlgili anabilim dalında eğitime faydalı olacaktır. Bu kitap eğitim hayatınız boyunca karşınıza çıkacak ya da çıkması muhtemel engelleri ve zorlukları aşmanızda size bir kılavuz olacaktır.

     Kitabın ilgili alanda eğitim gören öğrencilere ve ilgili kişilere yararlı olmasını temenni eder en içten dileklerimi sunarım.

     Dr. Öğr. Üyesi Işıl Yıldırım

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR