Prof. Dr. Cengiz Yakıncı, Dr. Öğr. Üyesi Lokman Hekim Tanrıverdi Kardiyoloji
Prof. Dr. Cengiz Yakıncı, Dr. Öğr. Üyesi Lokman Hekim Tanrıverdi Kardiyoloji

Temelden Kliniğe Kardiyovasküler Sistem (9786053357711)

Fiyat : ₺1.188,00
İndirimli : ₺950,00
₺190,00 'den başlayan taksitlerle

Yayın Tarihi: Şubat 2023
Sayfa Sayısı: 592 Sayfa
Baskı Sayısı: 1. Baskı

Dikey entegrasyon temel ve klinik tıp bilimlerinin ayrı değerlendirildiği bir müfredattan tıp eğitiminin başlangıcından itibaren temel tıp bilimlerinin klinik tıp bilimlerine uyum ve entegrasyonunu artıracak bir geçiş olarak kabul edilmektedir. Dikey entegrasyonun amacı öğrenmeyi bilginin kullanım şekliyle eşleştirerek klinik uygulamada temel bilimlerin bütüncül yaklaşımını sağlamaktır. “Temelden Kliniğe Sistemler” kitap serisi dikey entegrasyonu esas alan bir yaklaşım ile temel ve klinik bilimleri entegre ederek bir arada sunmayı amaçlamaktadır. Bildiğimiz kadarıyla ülkemizde dikey entegrasyona yönelik bir kitap çıkarılmamıştır.

            Bu serinin ilki olan “Temelden Kliniğe Kardiyovasküler Sistem” kitabı kalp ve damar sistemi embriyolojisinden başlayarak anatomisi histolojisi fi zyolojisi patolojisi farmakolojisi radyolojisi erişkin ile çocuk kardiyolojisi ve kalp damar cerrahisi olmak üzere toplam 10 bölümü ve ilgili 63 konuyu içermektedir. Her bölümün başlangıcında kısa bir bilim tarihçesi yer almaktadır. Türk tıp yayımcılığında ilk defa “Tıp Eğitiminde Bir Sözüm Var” bölümü eklenerek tecrübeli hocalarımızın tıp eğitimi ile ilgili görüşleri ve önerileri paylaşıldı. Ayrıca bölüm sonlarına bulmacalar eklenerek bilginin pekiştirilmesi hedefl endi.

            Elinizdeki bu kitabın başta tıp olmak üzere tüm sağlık bilimleri öğrencilerine ve kardiyovasküler sistemi öğrenmeyi talep eden hekimler ile diğer sağlık bilimi profesyonellerine yararlı olacağı düşüncesindeyiz.

            Kitabın hazırlanmasında emeği geçen tüm yazarlara bölüm editörlerine ve yayıma hazırlayan ekibe teşekkürlerimizi sunuyoruz.

Daha iyiye… Daha güzele…

Prof. Dr. Cengiz Yakıncı

Dr. Öğr. Üyesi Lokman Hekim Tanrıverdi

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR