Prof. Dr. Ali AĞAÇFİDAN Mikrobiyoloji ve İmmünoloji
Prof. Dr. Ali AĞAÇFİDAN Mikrobiyoloji ve İmmünoloji

Tıbbi Mikrobiyoloji (9786053358497)

Fiyat : ₺3.060,00
İndirimli : ₺2.450,00
₺490,00 'den başlayan taksitlerle

Yayın Tarihi:  Aralık 2023
Sayfa Sayısı: 1332 Sayfa
Baskı Sayısı: 1. Baskı

Değerli okurlarımıza sunduğumuz Tıbbi Mikrobiyoloji kitabı; Genel Mikrobiyoloji, Bakteriyoloji, Viroloji, Mikoloji ve Parazitoloji alanlarını içeren toplam beş bölümden oluşmakta olup, bölümler içindeki konular kapsamlı bir şekilde konusunda uzman toplam 70 yazar tarafından kaleme alınmıştır.

Genel Mikrobiyoloji bölümü 16, Bakteriyoloji bölümü 40, Viroloji bölümü 46, Mikoloji bölümü 9 ve Parazitoloji bölümü 5 alt başlıktan oluşmuştur.

Tıbbi Mikrobiyoloji kitabında yer alan bölüm konuları tablo, şekil ve resimlerle zenginleştirilmiştir. Ayrıca konular içerisinde sade ve anlaşılabilir bir dil kullanılmasına dikkat edilmiş, mümkün olabildiğince mikroorganizma isimlerinin akılda kalabilmesi amacıyla Türkçe okunduğu şekilde yazılmasına ve/veya Türkçe isimlerinin kullanılmasına özen gösterilmiştir.

Kitap içindeki bölümlerde, Genel Mikrobiyoloji bölümünde temel bilgiler esas alınmış, Tıbbi mikrobiyolojinin diğer disiplin alanlarını içeren bölümlerinde ise etken bazında genel özellikler, sınıflandırma, morfolojik özellikler, patogenez, klinik belirtiler ve oluşturduğu hastalıklar, laboratuvar tanısı, klinik örnek alınması ve transportu, antimikrobiyal maddelere duyarlılık durumu, epidemiyoloji ve korunma gibi başlıklar vurgulanmıştır.

Hazırlamış olduğumuz bu kitabın tıbbi mikrobiyoloji ile ilgilenen tüm öğrencilerin bilgilendirilmesine katkı sağlaması ve sorularına yanıt vermesi en büyük dileğimizdir. Aynı zamanda ilgili kişilerin bu kitabı kaynak kitap olarak da kullanabileceği inancındayım.

Yazarların ve bölüm editörlerinin özverili ve titiz katkılarıyla hazırlanmış olan bu kitap siz değerli okurlarımızın ilgisine sunulmuştur.

Kitabın koordinasyonunda büyük emeği geçen Dr. Öğr. Üyesi Mustafa Önel’e tekrar içtenlikle teşekkür ederim.

Tıbbi Mikrobiyoloji ile ilgilenen tüm okurlara yararlı olması dileğiyle.

Editör

Prof. Dr. Ali AĞAÇFİDAN
cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR