Prof. Dr. Asıf Yıldırım, Prof. Dr. Ramazan Gökhan Atış, Dr. Öğr. Üyesi Meftun Çulpan, Dr. Öğr. Üyesi Ahmet Tahra Üroloji
Prof. Dr. Asıf Yıldırım, Prof. Dr. Ramazan Gökhan Atış, Dr. Öğr. Üyesi Meftun Çulpan, Dr. Öğr. Üyesi Ahmet Tahra Üroloji

Üroloji Ders Kitabı (9786053357490)

Fiyat : ₺324,00
İndirimli : ₺259,00
₺51,80 'den başlayan taksitlerle

Yayın Tarihi: Aralık 2022
Sayfa Sayısı: 218 Sayfa
Baskı Sayısı: 1. Baskı

Değerli Meslektaşlarım Sevgili Öğrenciler

            İstanbul Medeniyet Üniversitesi Tıp Fakültesi dinamik yönetimi geniş akademik kadrosu ve yenilikçi eğitim prensipleri ile kısa sürede ülkemizin en çok tercih edilen tıp fakültelerinden biri haline gelmiştir. Tıp fakültemiz öğrencilerinin hem staj sırasında hem de sonrasındaki meslek hayatlarında her zaman faydalanabileceği temel eğitim bilgilerini içeren ders notlarını güncel literatür bilgileri ışığında güncelleyerek hazırladık.

            Bildiğiniz üzere tıp sürekli değişen bir bilimdir. Yeni araştırmalar ve klinik deneyimler bilgimizi genişlettikçe tanı ve tedavi ile ilgili uygulamalarda da değişiklikler gerekmektedir. Bu kitabın yazarları ve yayıncısı temel bilgi ve becerilere sahip hekimlerin yetişebilmesi için eksiksiz ve genel olarak kabul edilen standartlara uygun güvenilir kaynakları kontrol etmiştir. Kapsamlı ve akıcı olan bölümler okuyucuya üroloji alanındaki temel bilgileri ve gelişmeleri irdeleyerek güncel durumu belirtmeyi amaçlarken detaylı bir bilgi aktarımı da sağlamaktadır.

            Erişkin ve çocuk hasta grubunda sık görülen ve önemli morbidite ve mortalite nedeni olan ürolojik hastalıklar hakkında yeterli bilgi sahibi olarak hastalıkların tanı ve tedavisi ile acil müdahaleyi gerçekleştirebilen hekimler yetiştirmek bu kitaba bilimsel içerik desteği veren akademisyenlerin ilk ve temel amacıdır. Ayrıca hastalıklardan korunma yolları ve risk faktörleri ile ilgili danışmanlık verebilen güncel literatürü takip eden ve her aşamada etik kurallara uygun davranan hekimler yetiştirmek de en önemli hedeflerdendir.

            Görevi hem bilimsel hem de etik açıdan en güncel eğitimi vermek olan tıp fakültemizin tüm öğretim üyelerine bu kitabın hazırlanmasında sağladıkları katkı ve emekleri için çok teşekkür ederim. Büyük bir emek ve özveri ile hazırlanan ders notlarımızın sevgili öğrencilerimiz ve değerli meslektaşlarımız olan sizlere tıp fakültesi müfredatının tamamını içeren ve her zaman baş ucunuzda olacak bir kaynak olarak yararlı olmasını temenni ederim.

            Saygılarımla.

            Prof. Dr. Asıf Yıldırım

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR