Prof. Dr. Handan MERT, Prof. Dr. Nihat MERT Veteriner Hekimlik
Prof. Dr. Handan MERT, Prof. Dr. Nihat MERT Veteriner Hekimlik

Veteriner Klinik Biyokimya (9786058383579)

Fiyat : ₺420,00
İndirimli : ₺350,00
₺70,00 'den başlayan taksitlerle

Yayın Tarihi:  Mayıs 2023
Sayfa Sayısı: 356 Sayfa
Baskı Sayısı: 1. Baskı

Veteriner Fakültelerinde laboratuvar disiplini ve klini k hekimliğine giriş Biyokimya dersi ile tanışınca başlar. Öğrenci klinik laboratuvar alet ve tekniklerini kalitatif tayinleri kantitatif değerlerin anlamını bazı hastalık isimlerini ve bunların kan ve idrar bileşimine etkilerini öğrenir. Henüz ikinci sınıft a olduğu halde yoğun şekilde hekimliğimizin doğasını anlamaya çalışır.

            Bu kitapla öğrencilerimize iki çeşit fayda sağlamak amaçlanmıştır. Birincisi ilk 2 senede Biyokimya uygulamaları sırasında yapılan tüm deneyleri içermesi ikincisi ise diğer sınıf öğrencilerimize ve Veteriner Hekimlere küçük hayvanlarda klinik biyokimyasal yorumları sunmasıdır. Ki bu haliyle veteriner klinisyenler için çok iyi bir başucu kitabıdır. Kapsamın oldukça geniş tutulması nedeniyle hala yazım ve dizim hatası bulunabilir. Hoşgörü ile karşılayacağınızı umarım.

            Bugünlere gelmemizde emeklerini desteklerini hala hissettiğimiz ailelerimize  akademik hayatta bizlere emek veren değerli öğretmen ve hocalarımıza ayrıca bu kitabın yazımı ve düzeltilmesi büyük emeği geçen oğlum Prof.Dr.Süha Orçun MERT ‘e teşekkür etmeyi zevkli bir görev biliriz.

            Prof. Dr. Handan MERT

            Prof. Dr. Nihat MERT

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR