Doç. Dr. Yasin Demiraslan, Prof. Dr. M.Orhun Dayan Veteriner Hekimlik
Doç. Dr. Yasin Demiraslan, Prof. Dr. M.Orhun Dayan Veteriner Hekimlik

VETKA-Veteriner Klinik Anatomi (9786253974428)

Fiyat : ₺585,00
İndirimli : ₺468,00
₺93,60 'den başlayan taksitlerle

Yayın Tarihi:  Ekim 2023
Sayfa Sayısı: 184 Sayfa
Baskı Sayısı: 1. Baskı

VETKA - Veteriner Klinik Anatomi;

Veteriner Hekimlik mesleği ile ilgili sahada, uygulanma durumu bulunan klinik girişimlerde, ihtiyaç duyulan anatomik bilgiye hakim olunması teşhis ve tedavi sürecini pozitif etkileyecektir. Öyleki bu uygulamalar cerrahi ya da invaziv bir girişim kapsamındaysa, klinik-anatomik yaklaşım zorunlu bir hal alır. Bu bakımdan klinik-anatomik bilgilerin, saha gerçekleriyle uyumlu bir şekilde Veteriner Hekimliği mesleği öğretiminde bulunması önemlidir.

Bu kitap toplamda sekiz bölümden oluşmaktadır. Girişte sistematik bir hatırlatmadan sonra, diğer kısımlarda vücut bölümlerine göre anatomik yapılar başlıklandırıldı. Bu başlıklarda öncelikle genel anatomik yapı vurgulandı. Anatomik yapılar, sahada en sık görülen hastalıklara veya klinik girişimlere örneklerle pekiştirilmeye çalışıldı.

Beşeri hekimlik öğretiminde, içerik ve metodolojik yaklaşım bakımından bu kitapla ilgili örnekler bulunmaktadır. Ancak hazırlanan bu kitabın Veteriner Hekimliği öğretiminde bir ilk olacağı görüldü. Bu bakımdan, içerik ve klinik örneklerin kapsamı ile ilgili her türlü iyileştirmelerin, siz okuyucularımızın önerileri doğrultusunda gerçekleşebileceğini ifade etmeyi bir görev biliyoruz.

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR