Doç.Dr.Ali Bestami Kepekçi Anestezyoloji ve Ağrı
Doç.Dr.Ali Bestami Kepekçi Anestezyoloji ve Ağrı

A'dan Z'ye Anesteziyoloji (Tekniker ve Teknisyenler için) Güncelleştirilmiş 3.Baskı (9786053356745)

Fiyat : ₺423,00
İndirimli : ₺338,00
₺67,60 'den başlayan taksitlerle

Yayın Tarihi: Şubat 2022
Sayfa Sayısı: 320 Sayfa
Baskı Sayısı: 3. Baskı

Değerli okurlar, kitabımızın birinci baskının ardından ikinci baskının da tükenmek üzere olduğunu Kitabevi yöneticilerinden duymak beni ziyadesi ile mutlu etti.

               Anlaşılan ikinci baskımız, ilkinden daha hızlı bitiyor. Sanırım bu durumda, ülkemizdeki birçok güzide üniversitesindeki öğretim üyesi meslektaşımın “A’dan Z’ye Anesteziyoloji” eserini kaynak kitap olarak önermesi büyük etken oldu. Bana bizzat ulaşarak ya da kitabevi üzerinden kitabımız ile ilgilenen değerli Akademisyenlerimize teşekkürü borç bilirim. İlk baskıda olduğu gibi, ikinci baskıdan sonra da okurlarımızdan gelen olumlu yanıtlar, hep bize güç vermeye devam etti.  

               Halen devam etmekte olan pandemi nedeniyle hepimiz zor günler geçiriyoruz. COVID-19 birçok sevdiğimizi ve çalışma arkadaşımızı bizden kopardı. Bu zorlu günlerde en önde mücadele veren tüm sağlık çalışanı arkadaşlarımıza mücadeleleri için onlara minnettar olduğumuzu bir kez daha ifade ediyor; kaybettiğimiz meslektaşlarımıza Allah (c.c.)'tan Rahmet diliyorum.   

               Bu dönemde sağlık uygulamaları başta olmak üzere, günlük yaşantımızda birçok şey değişti. Hayatımıza yeni bir kavram girdi: “Yeni normaller” Bu durum, doğal olarak anestezi uygulamalarına da yansıdı. Anestezi uygulayıcılarının ameliyathanelerde gerek kişisel gerekse diğer hastalara enfeksiyonun bulaşmasını engellemek için daha yüksek önlemler alması gerekliliği doğdu.   

               Bu baskıda öğrencilerim ve akademisyen arkadaşlarımdan gelen önerilere göre bazı ek bölümler ekledik. “Bulaşıcı Hastalıklarda Anestezi” ve “Ameliyathane Ortamını Tanıyalım” bölümlerinde, özellikle pandemi ile anestezi uygulamalarına giren yeni normallere ve dikkat edilmesi gereken hususlara detaylı bir şekilde değinmeye çalıştık. Umarım başta bu bölümler olmak üzere yeni eklenen bölümleri beğenirsiniz ve bu bilgiler meslek hayatınızda sizler için yol gösterici olur.  

               Amacımız aynı; “daha kolay, anlaşılır ve akıcı” bir eser ortaya çıkarabilmek, “Dikkatli- Titiz-Sorumluluk sahibi Anestezi Teknikerlerinin yetişmesinde” bir kum tanesi olabilmek…  

Doç. Dr. Ali Bestami Kepekçi
cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR