Prof. Dr. Harun ALP, Prof. Dr. Murat Çetin RAĞBETLİ, Asst. Prof. Dr. Hale KOKSOY İç Hastalıkları
Prof. Dr. Harun ALP, Prof. Dr. Murat Çetin RAĞBETLİ, Asst. Prof. Dr. Hale KOKSOY İç Hastalıkları

Current Multidisciplinary Approach to Diabetes Mellitus Occurrence Mechanism (9786053358152)

Fiyat : ₺248,00
İndirimli : ₺198,00
₺39,60 'den başlayan taksitlerle

Yayın Tarihi:  Eylül 2023
Sayfa Sayısı: 182 Sayfa
Baskı Sayısı: 1. Baskı

Temel bilimlerin değerli bir konusu olan Diabetes mellitus hakkında bu kitap güncel ve geniş bakış açısı sunmayı amaçlamaktadır. Zira Diabetes mellitus dünya genelinde milyonlarca insanı etkileyen kronik bir hastalıktır ve giderek artan bir ciddi sağlık sorunu haline gelmiştir. Bu kitap temel bilimlerin disiplinlerini kullanarak diyabetin altında yatan mekanizmaları ve nedenlerini incelemektedir.

            Kitabın içeriği diyabetin tanımı sınıfl andırılması histopatolojik mekanizmaları ve epidemiyolojisi gibi temel bilgilerle başlamaktadır. Ardından diyabet alanında güncel teknolojiler ve yapay zeka kullanımı gibi ilginç bölümler de yer almaktadır. Ayrıca genetik yatkınlık çevresel faktörler ve yaşam tarzı seçimlerinin diyabet riskini nasıl etkilediği de kapsamlı şekilde ele alınmıştır. Bu şekilde Temel Bilimler açısından diyabete güncel ve genel bir değerlendirme yapılmıştır. Bu mekanizmaları anlamak hastalığın gelişimi ve ilerlemesi hakkında önemli bir bilgiler sağlar.

            Bu kitap sadece diyabetin temel bilimsel yönlerini anlamak isteyenler için değil aynı zamanda sağlık profesyonelleri araştırmacılar ve öğrenciler için de bir kaynak kitap olarak tasarlanmıştır. Temel Bilimlerin sunduğu bu bilgileri kullanarak diyabetin karmaşıklığını keşfetmek ve gelecekteki araştırmalar için bir temel oluşturmak isteyen herkes için bu kitabın faydalı olacağını umuyoruz.

            Başta Sayın Editörlerimiz olmak üzere Karamanoğlu Mehmetbey Üniversitesi’nden ve farklı Üniversite’lerden bu kitabın hazırlanmasına katkı veren tüm hocalarımıza içtenlikle çok teşekkür ederiz. Ayrıca bu kitabın oluşmasında desteklerini esirgemeyen Karamanoğlu Mehmetbey Üniversitesi Rektörü Sayın Prof. Dr. Mehmet GAVGALI ve Karamanoğlu Mehmetbey Üniversitesi Tıp Fakültesi Dekanı Sayın Prof. Dr. Dursun ODABAŞ a saygı ve şükranlarımızı sunarız.

            Sağlıklı bir gelecek dileğiyle...

            Prof. Dr. Harun ALP

            Prof. Dr. Murat Çetin RAĞBETLİ

            Dr. Öğr. Üyesi Hale KÖKSOY
cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR