Prof. Dr. MSc. Atilla ARINCI Plastik Cerrahi
Prof. Dr. MSc. Atilla ARINCI Plastik Cerrahi

Yanıklar ve Tedavileri 2.Baskı (9786053354253)

Fiyat : ₺184,00
İndirimli : ₺154,00
₺30,80 'den başlayan taksitlerle

Yayın Tarihi: Ekim 2020
Sayfa Sayısı: 108 Sayfa
Baskı Sayısı: 2. Baskı

Birlikte çalıştığım süre boyunca kendisinden çok şeyler öğrendiğim Londra “University College Hospital” Plastik Cerrahi Kliniği eski direktörü Mr. B. D. Morgan ile birlikte Mount Vernon yanık merkezindeki hasta koğuşlarına yaptığımız her vizitte onun söylediği “yanık hayatta insanoğlunun başına gelebilecek en büyük felaketlerden birisidir” sözünü fakültemiz öğrencilerine anlattığım her yanık dersinin başında ilk cümle olarak tekrar etmekten hiç bıkmadım.

      Çalıştığım süre içinde yanık merkezinin psikolojik danışmanlık polikliniğine gelen ileri derecede yanıklı hastalar ile yaptığım söyleşiler de beni çok etkilemiştir.

      Bugün ülkemizde sayıları her geçen gün artan yanık vakaları ve henüz yeterli sayılara ulaşamayan yanık merkezlerinde uğraşı veren hekimlerin yaptıkları yoğun ve özverili çalışmalar konuya verilmesi gereken önemi açıkça vurgulamaktadır.

      Tüm bu yaşadıklarım yanık ile mücadelenin konunun uzmanları kadar toplumun her ferdi için yapılması gereken bir ödev olduğu bilincini bende oluşturmuş ve beni bilinen fakat tekrarlanmasında yarar olduğuna inandığım temel yanık bilgilerini klasik kitapların konu ile ilgili yayınların ve edinilen klinik tecrübelerin ışığında özet halinde bir araya getirmeye sevk etmiştir. Bu çalışmanın amacı Tıp doktorları seviyesinde konunun önemine dikkat çekmek ve onları yanık ile ilgili daha ileri araştırmalara yönlendirmektir.

      Bu eserde yanık gibi çok kapsamlı bir konuda var olan tüm bilgiler gözden geçirilerek bir özet halinde okuyucuya vermek amaçlanmıştır. Bu konuda yazılacak çok daha geniş yeni eserler benim de en büyük özlemim olacaktır. Yanıksız bir yaşam dileğiyle...

Prof. Dr. MSc. Atilla Arıncı
Benzer Ürünler
cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR