Prof. Dr. Cengiz Yakıncı, Doç. Dr. Şükrü Güngör Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları
Prof. Dr. Cengiz Yakıncı, Doç. Dr. Şükrü Güngör Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları

Çocuk-Ergen Sağlığı ve Hastalıkları (9786053358176)

Fiyat : ₺2.375,00
İndirimli : ₺1.900,00
₺380,00 'den başlayan taksitlerle

Yayın Tarihi:  Eylül 2023
Sayfa Sayısı: 1018 Sayfa
Baskı Sayısı: 21. Baskı

Tıp fakültesi öğrencileri için asistanlık ve uzmanlık dönemi eğitiminin bir parçası olma özelliğini taşıyan kaynak kitaplar hâlâ ilgi odağı olmaya devam etmektedir. Ülkemizde 1931 yılında Türkçe Latin harfleriyle ilk kez İhsan Hilmi Alantar tarafından çocuk sağlığı ve hastalıklarıyla ilgili Çocuk Hastalıkları Bilgisi adlı kitap çıkarıldı. Şevket Salih Sosyal editörlüğünde 1951 yılında Çocuk Hastalıkları Teşhisi ve 1971 yılında Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları isimli kitaplar okuyucusuna ulaştı. 1990-2020 yılları arasında Olcay Neyzi önderliğinde Pediyatri adıyla günümüzde 5. baskısı yapılan ve en çok alınan çocuk sağlığı ve hastalıkları kitabı yayımlandı.

            Çocuk-Ergen Sağlığı ve Hastalıkları adı altında çıkardığımız bu kitap güncel literatür eşliğinde hazırlanmış bütün çocukluk ve ergenlik dönemini kapsayan bilgiler içermektedir. 198 yazar ve 77 farklı merkezde görev alan bölüm editörlerinin hazırladığı eserde 19 bölüm ve 179 konu bulunmaktadır. Önceki kitaplardan farklı olarak kitap içerisinde pediyatride duayen 17 hocanın tecrübeleri ve önerilerini içeren “Tıp Eğitiminde Bir Sözüm Var” başlıklı bir bölüm yer almaktadır. Pediyatri ve 18 pediyatri yan dal bilim tarihçesine bölüm başlarında yer verilmiştir. Ayrıca bölüm sonunda bölümle ilgili hazırlanmış bulmacalarla bilgiler sınanmaktadır. Kitabın içindekiler kısmına ön ve arka kapak iç kısmından kolayca ulaşılmaktadır.

            Tıp fakültesi öğrencileri birinci basamak sağlık hizmeti veren hekimler asistanlar ve pediyatri uzmanları için kaynak kitap olma özelliği taşıyan eserin bütün bölüm editörleri ve yazarlarına teşekkürlerimizi sunuyoruz.

            Bu çalışmanın meyvesi olan bilgi ve becerinin sağlıkta kullanılması dileğiyle…

            Daha iyiye… Daha güzele…

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR