Prof. Dr. Fazilet Karakoç, Prof. Dr. Zeynep Seda Uyan, Prof. Dr. Arif Kut Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları
Prof. Dr. Fazilet Karakoç, Prof. Dr. Zeynep Seda Uyan, Prof. Dr. Arif Kut Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları

Çocuk Göğüs Hastalıklarında Aciller Pratik Yaklaşım (9786053355922)

Fiyat : ₺663,00
İndirimli : ₺530,00
₺106,00 'den başlayan taksitlerle

Yayın Tarihi: Ocak 2021
Sayfa Sayısı: 488 Sayfa
Baskı Sayısı: 1. Baskı

Çocuklar sıklıkla solunum yolu şikayetleri ile acil servislere çocuk sağlığı ve hastalıkları ya da aile hekimlerine başvurmaktadır. Bu hastaların bazıları genel durumu iyi olan ve ayaktan tedavisi yapılabilecek hastalar iken bir grup hastanın ise hızla tanısının konularak tedavisinin planlanması gerekmektedir.

            Ülkemizde her yıl toplam nüfus sayısı kadar kişi acil servislere başvurmakta ve bu sayının yaklaşık %30’unu 0-14 yaş aralığındaki çocuklar oluşturmaktadır. Sağlık kuruluşlarında hastalara ayrılan zaman çoğu kez sınırlı olabilmekte ve bu nedenle hastanın değerlendirilmesi tanı ve tedavisinin hızlı ve doğru bir şekilde planlanması daha da önemli hale gelmektedir.

            ‘Çocuk Göğüs Hastalıklarında Aciller: Pratik Yaklaşım’ kitabı çocuk acil servislerinde çalışan hekimler çocuk sağlığı ve hastalıkları uzmanları aile hekimleri ve pratisyen hekimlerin en sık karşılaştıkları solunum yolu hastalıklarının tanı ve tedavisine yönelik pratik yaklaşımları içermektedir. Kitapta yer alan ve ülkemizde çocukların morbidite ve mortalitesinde önemli rol oynayan tüm bölümler konunun uzmanları tarafından yazıldı akış şemaları görseller ve bu bölümden neler öğrendik gibi bölümler ile bu konulara ilişkin pratik bilgiler vurgulandı.

            Kitabın yazılmasında emeği olan konu ile ilgili tecrübelerini ve bilgilerini bizimle paylaşan tüm hocalarımıza minnettarız.

            Bu kitabın gecesini gündüzüne katarak çocukların daha sağlıklı yaşamaları için elinden geleni yapan tüm meslektaşlarımıza faydalı olabilmesini umut ediyoruz.

Sevgi ve saygılarımızla

Editörler

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR