Prof. Dr. Ayşın DERVENT, Prof. Dr. Filiz YILMAZ ONAT ve Prof. Dr. Ebru ALTINDAĞ Nöroloji
Prof. Dr. Ayşın DERVENT, Prof. Dr. Filiz YILMAZ ONAT ve Prof. Dr. Ebru ALTINDAĞ Nöroloji

Epilepsi ve Farmakoterapisi Klinik ve Nörobiyolojik Yaklaşım (9786053357032)

Fiyat : ₺850,00
İndirimli : ₺712,00
₺142,40 'den başlayan taksitlerle

ÇOK KISA BİR SÜRE İÇİN KONGRE ÖZEL FİYATI 

Yayın Tarihi: Mayıs 2022
Sayfa Sayısı: 504 Sayfa
Baskı Sayısı: 1. Baskı

Epilepside klinik ve temel bilim konularını bir arada işlemeyi amaçlayan bu kitap her evredeki öğrenci için, bilimin bütünselliğinin nasıl ele alınabileceği sorusu ve buna cevap arayan düşüncelerden doğmuştur. Hastalığın çok yönlülüğü açısından, epilepsiye bütünsel yaklaşımın bir gereklilik olduğu açıktır. Ancak, hastalığın görülme sıklığı ve yaygınlığı, semiyolojik, etyolojik, patofizyolojik, terapötik ve komorbidite spektrumlarındaki çeşitlilikleri yanısıra deneysel çalışmalar ve genetik alanlarındaki hızlı gelişmeler konuyu ne denli çekici kılmaktaysa da, bütünsel yaklaşımları o denli güçleştirmektedir. Bu anlamda Epilepsi ve Farmakoterapisi kitabımız konuya bütüncül bakış açısını getirmeyi amaçlayan bir deneme olarak kabul edilebilir. Bu denemenin ‘epilepsi’ ana teması çevresinde farklı konulardaki yetkin isimleri bir araya getirmeyi amaçlamış bir kaynak oluşturabilmesi hedefimiz olmuştur.

     Bir diğer hedefimiz genellikle az konuşulan konulardan birisi olan ilaç tedavisinin detayları ve deneysel yaklaşımları ele almak olmuştur. Bu kitap okuruna göre, zaman zaman iyi bilinenleri, bazen de yabancı bilgileri içermekte olabilir. Bu durum ortak bir dile yaklaşmakta bir aşama olarak görülürse, kitap amacına ulaşmış olacaktır.

     Epilepsi ve Farmakoterapisi kitabının ortaya çıkışında diğer bir amacımız konuyu derinleştiren ve zenginleştiren Türkçe kaynak olmasıydı. Bildiklerimizi ve bilmediklerimizi bu konuyla ilgilenen herkesle paylaşmak fikrinden hareket ettik. Bilmediklerimiz bize yeni sorular sorduruyor ve hem bildiklerimizi bir kez daha test etme hem de sorularımızın peşinden gitme alanı yaratıyor. Konu derinleştikçe okuyucusunda yeni sorulara ufuk açmasını ve yaşam bilimlerinde bütüncül bakış açısına ulaşmak için katkısı olmasını diliyoruz.

     Kitabın temel motivasyon kaynağı her zaman itici gücümüz olan hastalarımız ve sorularına yanıt arayan ve bu cevapları aramaktan yorulmayan öğrencilerimiz olmuştur.

Prof. Dr. Ayşın DERVENT

Prof. Dr. Filiz YILMAZ ONAT

Prof. Dr. Ebru ALTINDAĞ
Benzer Ürünler
cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR