Dr. Öğr. Üyesi Fatma YAŞAR EKİCİ, Dr. Öğr. Üyesi Kamil Arif KIRKIÇ Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları
Dr. Öğr. Üyesi Fatma YAŞAR EKİCİ, Dr. Öğr. Üyesi Kamil Arif KIRKIÇ Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları

Erken Çocukluk Eğitimi Kuramdan Uygulamaya (9786053356424)

Fiyat : ₺95,00
₺19,00 'den başlayan taksitlerle

Yayın Tarihi: Eylül 2021
Sayfa Sayısı: 552 Sayfa
Baskı Sayısı: 1. Baskı

“Erken Çocukluk Eğitimi Kuramdan Uygulamaya” adlı bu kitap, Türkiye’deki yirmi üniversitede görev yapan 29 akademisyen ve bir üniversitenin uygulama anaokulunda görev yapan bir  uzman olmak üzere 30 yazar tarafından yazılmış toplam 22 bölümden oluşmaktadır.

Kitapta erken çocukluk döneminde: ‘Gelişim, öğrenme, okula uyum ve erken okuryazarlık eğitimi, fen, matematik, müzik, sanat, müze, değerler ve dil eğitimi, STEM eğitimi, bilgi işlemsel düşünme, drama, özel yetenekliler eğitimi, özel eğitim, özel öğretim yöntemleri, kaynaştırma, rehberlik ve psikolojik danışmanlık, çocukları tanıma ve değerlendirme, okul ve aile ilişkileri’ ile ilgili konular bölümler halinde ele alınmıştır. Bunun yanında erken çocukluk eğitim kurumlarında eğitim ortamları ve öğrenme merkezleri, erken çocukluk eğitiminde yaklaşımlar ve erken çocukluk dönemi eğitim programları ile ilgili konulara da kitapta ayrıntılı bir şekilde yer verilmiştir.

Kitabın erken çocukluk eğitimi alanıyla ilgilenen; akademisyenlere, öğretmenlere, öğretmen adaylarına ve erken çocukluk eğitimi hakkında bilgi sahibi olmak isteyen ilgili tüm okurlara katkı sunması dileğiyle…

Editörler:

Dr. Fatma YAŞAR EKİCİ

Dr. Kamil Arif KIRKIÇ

Benzer Ürünler