Prof. Dr. Aziz Karaoğlu, Prof. Dr. Tuğba Yavuzşen Hematoloji ve Onkoloji
Prof. Dr. Aziz Karaoğlu, Prof. Dr. Tuğba Yavuzşen Hematoloji ve Onkoloji

Geriatrik Onkoloji (9786053356875)

Fiyat : ₺790,00
İndirimli : ₺660,00
₺132,00 'den başlayan taksitlerle

Yayın Tarihi: Mart 2022
Sayfa Sayısı: 564 Sayfa
Baskı Sayısı: 1. Baskı

Ekim 2021’de ilk baskısı yapılan Geriatrik Onkoloji kitabı yoğun bir ilgi ile karşılanmış ve kısa süre içinde ikinci baskının yapılması ihtiyacı doğmuştur. Bu nedenle bilimsel içerikte değişikliğe gidilmemiştir. Bu kitabın ülkemizde geriatrik onkolojinin gelişmesinde çok önemli  katkıları olacağına dair olumlu geri dönüşler almış olmamız, bizi memnun ettiği kadar sorumluluğumuzu da artırmıştır.

   Tüm dünyada yaşlı popülasyonun artışı sağlık alanında da önemli etkiler oluşturmaktadır. Kanserin temelde yaşlılık dönemi hastalığı olması nedeniyle onkoloji kliniklerindeki yaşlı kanser hasta sayısının her geçen gün artmasının kaçınılmaz olması, yaklaşmakta olan silver tsunami’ye hem sağlık otoritelerinin hem de sağlık çalışanlarının zaman geçirmeden hazırlanmaları gerekliliğini ortaya koymaktadır.

   Yaşlı kanser hastalarında yalnızca kronolojik yaşa dayalı değerlendirme yapılmaması; sağlıklı yaşlı hastalarda yetersiz-tedavi ve düşkün hastalarda aşırı-tedavilerden kaçınılarak en uygun tedavi seçeneklerini belirlemek geriatrik onkoloji pratiğinin ana temelini oluşturmaktadır. Bu nedenle onkoloji alanında çalışan sağlık profesyonellerinin geriatrik onkoloji konusunda donanımlı olarak yetişmesi günümüzün en önemli konularından birisidir.

   Kanserde yeni tedavi rejimlerinin çok hızlı bir şekilde ortaya çıktığı, kılavuzların yıl içinde 6-7 kez yenilendiği bir ortamda, yaşlı kanser hastalarına temel yaklaşımı ön plana çıkarmaya özen gösterdik. Kitabın yazılmasına çok değerli emekleriyle katkı sağlayan alanında öncü meslektaşlarımıza çok teşekkür ederiz. Bu kitabın geriatrik onkoloji, geriatri ve gerontoloji ile ilgilenen öğrencilerimize, meslektaşlarımıza ve Türk tıp topluluğuna yararlı olmasını dileriz.

Benzer Ürünler