Dr. Öğr. Üyesi Pelin Çelik Acil Tıp
Dr. Öğr. Üyesi Pelin Çelik Acil Tıp

Hastane Öncesi Travma Acilleri (9786053358282)

Fiyat : ₺388,00
İndirimli : ₺310,00
₺62,00 'den başlayan taksitlerle

Yayın Tarihi:  Ekim 2023
Sayfa Sayısı: 236 Sayfa
Baskı Sayısı: 1. Baskı

Paramedikler hastane öncesi sağlık hizmetlerinin sunumunda ön saflarda görev alan sağlık profesyonelleridir. İnsanları sağlığına kavuşturmak için kısıtlı zaman ve zor şartlar altında olağanüstü çaba sarf ederek hizmet sunarlar. Bir de bu zorluklar altında hızlı düşünme hızlı ve doğru karar verme ve müdahalede bulunmaları gereken bir meslek grubu olarak paramediklerin eğitimi de oldukça önemli ve zordur.

            Paramedik eğitiminde öğrencilere yol gösteren çok değerli hocalarımız görev almaktadır. Eğitim sürecinde tıbbi gelişim ve değişimlerin çok hızlı olması güncel literatür bilgileri ışığında hazırlanmış eğitim materyali eksikliği bu alanda eserler üretilmesini zorunlu kılmıştır. Özellikle travmalarmortalite oranları yüksek olan ancak hastane öncesinden başlayarak profesyonel tıbbi müdahaleler ile mortalite oranının önemli ölçüde azaltılabileceği acil durumlardır. Bu kitap özgün bilimsel bir yayın olarak hastane öncesinde travmalı hastaların yönetiminde yol gösterici olacaktır.

            Kitabın yazımında destek olan değerli eşim Dr. Öğr. Üyesi Şimşek Çelik’e sonsuz minnetarım. Çabaları ve bilime ışık tutan çalışmaları ile yazar olarak bizi onurlandıran değerli yazarlarımızın her birine ayrı ayrı teşekkürlerimi sunuyorum. Yayınevi olarak bizi destekleyen Nobel Tıp Kitabevleri sahibi ve çalışanlarına bu başarılı çalışma için teşekkürlerimi sunuyorum.

            Dr. Öğr. Üyesi Pelin ÇELİK

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR