Prof. Dr. Mehdi Zoghi Kardiyoloji
Prof. Dr. Mehdi Zoghi Kardiyoloji

Herkes için EKG (9786053358589)

Fiyat : ₺1.045,00
İndirimli : ₺835,00
₺167,00 'den başlayan taksitlerle

Yayın Tarihi:  Şubat 2024
Sayfa Sayısı: 416 Sayfa
Baskı Sayısı: 1. Baskı

Değerli Meslektaşlarım

Kardiyovasküler hastaların tanısında pek çok tanı yöntemlerinin güncellenmesi ve gelişmesine rağmen halen temel ve çoğunlukla olmazsa olmaz yöntem Elektrokardiyogram (EKG) dır. Bunların başında miyokart enfarktüsü ve kardiyak aritmiler gelmektedir. EKG’yi doğru ve yeterince öğrenmek çoğu zaman ve özellikle yeni başlayanlar için kaygı verici olmuştur. EKG’yi öğrenmedeki kritik zorluk temel kavramının anlaşılamamasının yanısıra gerçek hayattaki EKG’ler ve hastaların kliniği ile pekiştirilememesi olarak göze çarpmaktadır. Her EKG tek başına değil hastanın kliniği fizik muayene ve diğer laboratuvar değerleri ile birlikte değerlendirmelidir.

            “The Only EKG Book”un 10. baskısının tercüme edildiği bu kitapta EKG’yi öğrenmek isteyen tüm hekimlere yönelik basit ve hasta örnekleri ile bir anlatım esas alınmıştır. Temel EKG kavramları dışında ritim bozuklukları ventriküler hipertofisi atriyal genişleme miyokart iskemisi enfarktüs ve 9 adımda EKG değerlendirmesi bölümleri de yer almaktadır. Kitapta her konu mümkün olduğu kadar klinik bağlamda da tartışılırken pek çok örneğin doğrudan gerçek hayattaki olgularla anlatılmaktadır. Ayrıca son bölümde öğrendiklerinizle kendinizi test edebileceğiniz 22 EKG örneği cevaplarıyla birlikte bulunmaktadır.

            İster yeni başlayan biri veya EKG’lerle ilk kez tanışıyor olun ister bilgi tazeleme veya bir sonraki seviyeye taşıyacak faydalı bilgiler arayan deneyimli bir profesyonel olun bu kitaptan yararlanacağınızdan eminiz. EKG kitabının tüm meslektaşlarımıza yararlı bir kaynak olmasını diliyor ve katkılarından dolayı tüm değerli çeviri yazarlarımıza teşekkür ediyoruz.

            Saygılarımla

            Prof. Dr. Mehdi Zoghi

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR