Prof. Dr. Erhan Ayşan Genel Cerrahi
Prof. Dr. Erhan Ayşan Genel Cerrahi

Klinik Anekdotlarla Tiroid Cerrahisi (9786053357322)

Fiyat : ₺165,00
₺33,00 'den başlayan taksitlerle

Yayın Tarihi: Temmuz 2022
Sayfa Sayısı: 352 Sayfa
Baskı Sayısı: 1. Baskı

Bu kitap temel Genel Cerrahi eğitimi almış cerrahlar içindir. Doğrudan klinik önemi olan verileri içerir. Bir öğrenci kitabı değil spesifik branş kitabıdır.

                Cerrahlar pratik ve hızlı insanlardır! Bu yüzden kitabı olabildiğince pratik hızlı direkt sonuca ulaştıracak bir formatta yazmaya çalıştım. Kitapta cerrahi kliniğinden eğitimden sosyal hayattan ameliyathaneden bir cerrahın günlük hayatından hukuktan matematikten fizikten hatta kozmolojiden bazı notlar anekdotlar bulacaksınız. Kapakta yer alan “klinik anekdotlarla” üst başlığı ve “farklı bir bilim kitabı” notu bunları ifade ediyor.

                Allah’a şükrediyorum: Bu kitabı yazdığımda meslek hayatımda yaklaşık 30 yılı cerrahi hayatımda 25 yılı endokrin cerrahisinde 20 yılı sağlıklı bir şekilde doldurmuş olduğum için.

                Vücudumda 13 kırık kemik ve birkaç ameliyat izi olmasına rağmen ilginç bir şekilde halen sağlıklıyım. (Not: Motosiklet tehlikeli bir ulaşım aracıdır!) Ancak Endokrin Cerrahiye daha uzun bir süre sağlıklı bir şekilde devam edebileceğimi düşünmüyorum. Bu sebeple çok sevdiğim keyif alarak yaptığım tiroid cerrahisindeki bilgi ve deneyimlerimi meslektaşlarıma aktarmak istedim.

                “Hayat sen plan yaparken başına gelenlerdir” derler. Aklım ve ellerim çalışırken öğrendiklerimi yazıp yayınlamak istedim... benimle birlikte mezara gitmesinler endişesiyle!

Benzer Ürünler