Prof. Dr. Hüseyin Nazlıkul Ortopedi
Prof. Dr. Hüseyin Nazlıkul Ortopedi

Nöralterapi Cep Atlası (9786053354604)

Fiyat : ₺540,00
İndirimli : ₺432,00
₺86,40 'den başlayan taksitlerle

 Yayın Tarihi: Temmuz 2019
Sayfa Sayısı: 236 Sayfa
Baskı Sayısı: 1. Baskı

Sevgili ve değerli meslektaşlarım,

Hans Barop, nöralterapinin yaşayan duayeni olmakla birlikte Türk Nöralterapistleri tarafından yakinen tanınan ve aynı zamanda BNR Onursal Başkanlarındandır.
Hans Barop’un bu atlası 1996 yıllında yayınlamış olduğu orijinal Nöralterapi Ders kitabı için tasarlanmıştır.
Görsel zenginliğinin yanı sıra her enjeksiyonun Nörovejatatif inervasyonu başta olmak üzere topografik anatomiyi içselleştirmiş bir eserdir.
2010 yılında ‘’Nöralterapi’’ kapsamlı ders kitabım yayınlanmıştır.
Ders kitabının yanı sıra nitelikli bir nöralterapi atlasına ihtiyaç vardı. Hans Barop bu eseri ile ihtiyaç duyulan boşluğu doldurmak ve hekim arkadaşların cep kitabı niteliğinde olan bu eserle enjeksiyonları hatırlamaları ve doğru enjeksiyon konusunda kısa zamanda fikir sahibi olması için uzun zamandır aklımda olan bu eseri Türkçe ’ye çevirip hekimlere kazandırmak istiyordum.
Kitapta tanımlanan tüm enjeksiyonlar detaylı olarak ve rahat uygulanacak bir koşul sunmaktadır. Bilinmelidir ki, bu enjeksiyonlarda nöralterapi eğitimi almış olanlar için bir zenginliktir. Genelinde tek enjeksiyon tanımları klasik enjeksiyonların ana merkezinde yer alırken, nöralterapide Vejetatif Sinir Sistem başta olmak üzere regülasyon tıbbı yaklaşımıyla segmental ve suprasegmantal yaklaşımlar göz önünde bulundurulmakta ve organın spinal, kraniyal inervasyonu, arteriyal beslenmesi, lenfatik ve venöz drenajı göz önünde kapsamak ciddi bir eğitim gerektirmektedir.
Kitap için tanımlanmış özel çizimlerle topografik ve fonksiyon anatomi yaklaşımımla tüm adımlar tek tek tanımlanmıştır. Kullanılacak enjektörün tipi, iğnenin türü, yönü, derinliği ve kullanılacak ilacın dozu ve kullanılacak malzeme tek tek tanımlandığını göreceksiniz. Ayrıca yapılacak olan enjeksiyonun dikkat edilmesi gereken tüm teknikleri adım adım ve aşama aşama tanımlanmıştır.
Terapide başarılı olmanın ana koşulu tanının doğru konulmasıdır. Bu süreçteki diyagnostik yaklaşım kişiye özel olmalı ve kişide meydana gelen değişikliklerin zamansal ilişkisi ile fonksiyonel yapı göz önünde bulundurulmalıdır. Etkin nöralterapi uygulamak için IFMANT’ın ön gördüğü ve kabul ettiği eğitimi almış olmak çok faydalı olacaktır. Bu konuda Türkiye’de bu eğitimi veren ve IFMANT standartlarında olan ve ulusallar arsı arenada geçerli olan tek eğitim BNR = Bilimsel Nöralterapi ve Regülasyon Derneği tarafından verilen eğitim olduğunu da burada hatırlatmak isterim. BNR eğitimleri hakkında www.noralterapi.com sayfasında ulaşmak ve takip etmek mümkündür. Bu da ancak ve ancak bütüncül bir yaklaşım disiplini ile mümkün olabilir.

Prof. Dr. Hüseyin NAZLIKUL , M.D., PhD.
cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR