Doç. Dr. Demet Yıldız, Prof. Dr. Halil Kaya Nöroloji
Doç. Dr. Demet Yıldız, Prof. Dr. Halil Kaya Nöroloji

Nörolojik Aciller (9786053358268)

Fiyat : ₺1.688,00
İndirimli : ₺1.350,00
₺270,00 'den başlayan taksitlerle

Yayın Tarihi:  Kasım 2023
Sayfa Sayısı: 774 Sayfa
Baskı Sayısı: 1. Baskı

Sürekli gelişen ve değişen dünyamızda beklenen yaşam süresinin uzaması ile beraber insanlar da yaşlanmaya devam etmektedir. Stres çevre kirliliği psikiyatrik sorunlar beslenme bozuklukları göçler savaşlar iklim değişiklikleri kuraklık riski vs çok sayıda etken hastalıkların da artışı için ciddi bir potansiyel oluşturmaktadır. Bu durum da beraberinde tüm hastalıklarda olduğu gibi nörolojik hastalıkların da artmasına neden olmaktadır.

            Ayrıca Covid-19 enfeksiyonu ile ilgili olabileceği varsayılan ama tam olarak etiyolojisi anlaşılamayan acil tıp ve nöroloji bilimini de ilgilendiren birçok tıbbi durum da ortaya çıkmıştır.

            Acil servislere başvuran hastalar arasında nöroloji bilimini ilgilendiren çok sayıda hastalık bulunmaktadır. Nöroloji hastaları da çoğunlukla hastanelere acil servisler aracılığı ile başvurmaktadır. Poliklinikler aracılığı ile hastanelere başvuran nöroloji hastaları da azımsanamayacak kadar çoktur.

            Günümüzde nörolojik aciller ile ilgili yazılmış olan çok sayıda tıbbi eser mevcuttur. Ancak bu kaynakların birçoğu aşırı yoğun ve yorucu günlük çalışma temposu nedeniyle detaylı olarak okunamamaktadır. Elimizde bulunan bu eserin bu husustaki açıklığı da giderme yönünde yazılmış olan modern tıp bakımından nörolojik aciller alanında önemli bir alanı dolduracağına inanıyoruz.

            Bu eser acil tıp ve nöroloji hekimleri başta olmak üzere tüm branşlar içinönemli bir kaynak olacaktır. Özverili ve titiz bir çalışma ile 1 yıla yakın çalışmanın sonunda bu eser ortaya çıkmıştır. Bu kitabın hazırlanmasında sadece akademisyenler değil alanında uzman hekimler ve asistanlar da katkı ve fedakârlıklarda bulunarak destek vermiştir.

            Bilgiler paylaşıldıkça daha yaygın olarak insanlığın yararına kullanılmaya devam eder. Bu kitabın da nörolojik aciller alanında önemli bir boşluğu doldurmasını dileriz.

            Kitabın basım ve yayın aşamasında daima yanımızda olan Nobel Tıp Kitabevleri çalışanlarına çok teşekkür ederiz.

            Eserin hazırlanmasında katkıda bulunan bütün yazarlara anlayışları nedeniyle eşlerimize bizleri yetiştiren anne baba ve hocalarımıza kendileri ile harcanması gereken zamanlarını bizlere feda eden çocuklarımıza da çok teşekkür ederiz.

Editörler

Doç. Dr. Demet YILDIZ

Prof. Dr. Halil KAYA

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR