Doç. Dr. Cenk Evren, Op. Dr. Nevzat Demirbilek, Uzman Odyolog Levent Küfeciler Kulak, Burun ve Boğaz
Doç. Dr. Cenk Evren, Op. Dr. Nevzat Demirbilek, Uzman Odyolog Levent Küfeciler Kulak, Burun ve Boğaz

Odyometri Atlası (9786053356462)

Fiyat : ₺325,00
İndirimli : ₺260,00
₺52,00 'den başlayan taksitlerle

Yayın Tarihi: Ekim 2021
Sayfa Sayısı: 232 Sayfa
Baskı Sayısı: 1. Baskı

İşitmenin ölçümü ve değerlendirilmesini konu alan Odyoloji alanında son yıllarda giderek artan sayıda objektif testler geliştirilmekte ve yaygın bir şekilde kullanılmaktadır. Ancak odyolojik gelişmelere karşın konvansiyonel diyebileceğimiz çoğunluğu sübjektif (göreceli) testler hala değerlerini korumaktadır.

            Odyometri öğrencileri başta olmak üzere Kulak Burun ve Boğaz Hekimleri uzman odyometrist ve odyologlar da farklı düşünülmüş ve tasarlanmış bu kitaptan yararlanır umudundayız. Kitabımızı odyolojide karşımıza çıkan hastalıklar olarak ayırıp yapılması gereken testler ve sonuçlarını içeren bir bakışla hazırladık. Olabildiğince teoriden uzak kendi hasta arşivlerimizden oluşan zengin vaka görselleri ile zenginleştirdik. Dikkati çekebilmek için önemli bilgi parçaları metin içinden seçilerek çerçeve içine aldık. Kitapta baş dönmesi tanısında kullanılan pozisyon testlerini ve tedavilerinde kullanılan güncel manevraları “nasıl yapılır?” sorusuna cevap verecek ayrı bir bölümde özetledik.

            Kitabımızı hazırlarken bizlerden desteğini asla esirgemeyen ortak zamanlarımızdan özveride bulunan sevgili eşlerimize ve çocuklarımıza teşekkür ederiz. Daha önceki çalışmalarımızda olduğu gibi bu kitapta da bize destek olan ülkemizin güzide tıp kitabevlerinden Nobel Tıp Kitabevleri sahiplerine ve özellikle rahmetle andığımız bize hep inanan Şeref Biroğlu ve kitabevinin tüm çalışanlarına teşekkürlerimizi sunuyoruz.

            Eğitimize katkısı olan tüm hocalarımıza hürmet minnet ve şükranlarımızla…

Doç. Dr. Cenk Evren, Op. Dr. Nevzat Demirbilek, Uzman Odyolog Levent Küfeciler

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR