Yrd. Doç. Dr. Ahmet Hamdi Kepekçi Kulak, Burun ve Boğaz
Yrd. Doç. Dr. Ahmet Hamdi Kepekçi Kulak, Burun ve Boğaz

Odyometri İşitme ve Ölçümü Vestibüler Sistem Nörootoloji (9786053357278)

Fiyat : ₺560,00
İndirimli : ₺468,00
₺93,60 'den başlayan taksitlerle

Yayın Tarihi: Ekim 2022
Sayfa Sayısı: 382 Sayfa
Baskı Sayısı: 2. Baskı

Odyometri kitabımızın ikinci baskısının vakti gelmişti. Bilimsel gelişmeler teşhis ve tedavi algoritmalardaki yenilikler ve standartların değişmesi bunu zorunlu kılmıştır. İlk baskıyı yaptığımız günden bugüne kadar Odyometri kitabı odyometrist arkadaşlarımızın el kitabı olarak kabul gördü. Odyolog arkadaşlarımız ve kulak burun boğaz camiasının değerli mensupları da kitaptan istifade ettiklerini dile getirdiler.

     Düzenleme kurulu başkanı olarak İstanbul Yeni Yüzyıl Üniversitesi bünyesinde her yıl düzenlediğimiz Ulusal Otoloji&Odyoloji kongreleri bu anlamda ufuk açıcı oldu. Kongreye katılan Kulak burun boğaz nöroloji otoloji ve odyometri sahalarından seçkin hocalarımız güncel gelişmeleri gündem ettiler. Düzenlediğimiz otoloji ve odyoloji kongrelerinde her iki branşın eşgüdüm ilerlediğine şahit olduk. Kulak Burun Boğaz branşının alt dallarından birisi de Otoloji - Nörootoloji ‘dir. Bu kitapta otoloji ve nörootoloji konularına da yer verilmiştir.

     Entelektüel akademik ve sosyal gelişimin temelindeki ana unsurlardan birisi işitmedir. İşitmenin korunması teşhis ve tedavisi bir sağlık problemi olmanın yanında sosyal psikolojik ve sosyolojik bir realitedir. Odyometri kitabında İşitme ve Ölçümü Pediatrik Odyometri İşitme Cihazları Vestibüler Sistem Denge Testleri Elektrofizyolojik Vestibüler Testler Nörootoloji Kulak Burun Boğaz Hastalıkları ve Odyoloji Odyometride yardımcı konular ana hatları ile konu edildi. Konuların daha iyi anlaşılması için Soru Bankası eklendi. Kitapta geçen mesleki kelimelerin daha iyi anlaşılması için kitabın sonuna Sözlük bölümü eklendi.

     Bu baskıda anlatımın daha anlaşılır olması için yeni konular ekledik var olan konuları yeniden gözden geçirdik resimler şekiller ve tablolara daha çok ağırlık verdik. Resimler ile anlatılan konuların bir bakıma altını çizmiş olduk.

     Kitabın ikinci baskısının hazırlanmasında bana asistanlık yapan öğrencim odyometrist Betül Karataş’a teknik destek veren Coşkun Çoban’a Gamze Yılmaz, Mehmet Seylan’a ve Diyar Tunç’a kitabın baskıya hazırlanmasında özel gayretleriyle destek veren Uzman Odyolog Levent Küfeciler’e ve destek katkı ve önerileri için Prof. Dr. Ayşe Sanem Şahlı’ya müteşekkirim.

     Ayrıca Nobel Tıp Kitabevi’ne Meltem Hastanesi’ne ve İstanbul Yeni Yüzyıl Üniversitesi öğretim üyesi arkadaşlarıma ve öğrencilerime de teşekkür ediyorum.

Doç. Dr. Ahmet Hamdi KEPEKÇİ
Benzer Ürünler
cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR