Doç. Dr. Aynur Görmez, Doç. Dr. Mehmet Emrah Karadere Ruh Sağlığı ve Hastalıkları
Doç. Dr. Aynur Görmez, Doç. Dr. Mehmet Emrah Karadere Ruh Sağlığı ve Hastalıkları

Psikiyatri Ders Notları (9786053358107)

Fiyat : ₺293,00
İndirimli : ₺234,00
₺46,80 'den başlayan taksitlerle

Yayın Tarihi:  Ağustos 2023
Sayfa Sayısı: 186 Sayfa
Baskı Sayısı: 1. Baskı

Psikiyatri insan zihninin karmaşıklığı ile kişinin emosyon davranış ve düşüncelerini anlamaya çalışan tıbbın önemli bir disiplinidir. İnsanlar yaşamlarının farklı dönemlerinde çeşitli zorluklarla karşılaşabilirler ve bu zorlanmalar ruh sağlıklarını etkileyebilir. Psikiyatrinin amacı bu zorlukların üstesinden gelmeye yardımcı olmak ruh sağlığını iyileştirmek ve insanların daha sağlıklı anlamlı ve tatmin edici bir yaşam sürdürmelerine destek olmaktır. Modern yaşam tarzının getirdiği hız yoğunluk ve yalnızlık ile ruh sağlığı giderek daha da önemli bir konu haline gelmektedir.

            Bu kitap sizlere psikiyatriye giriş yapmanızı sağlamak temel yaklaşımları öğrenmenizi desteklemek ve psikiyatri alanında geniş bir bakış açısı sunmayı hedeflemektedir. Temel psikiyatri kavramlarından başlayarak ruh sağlığının korunması bozuklukların tanı ve tedavisini ulusal çekirdek eğitim programı çerçevesinde ele almaktadır. Psikiyatri de tanı koymanın yanı sıra ilaç tedavisi psikoterapi ve diğer yaklaşımlar hakkında da genel bilgiler sunmaktadır. Böylece pratiysen hekim ya da tıbbın farklı alanlarında uzmanlaşan hekimler için psikiyatrik yardıma ihtiyacı olan kişileri fark etme destekleme ve doğru yönlendirme becerilerinin kazandırılması umulmaktadır.

            Bu kitap psikiyatrinin bilimsel temellerini anlatırken aynı zamanda insan deneyimine de önem vermektedir. Her bireyin benzersiz olduğunu ve ruh sağlığının kişiden kişiye farklılık gösterebileceği unutulmamalıdır. Ruh sağlığı biyolojik psikolojik ve sosyal faktörlerin etkileşimiyle şekillenir ve burada bu etkileşimi anlamanıza yardımcı olmak için çeşitli bakış açıları sunmaktadır.

            Psikiyatri sürekli gelişen bir alan olup yeni araştırmalar ve keşiflerle ilerlemekte. Bu kitap sadece bir başlangıç noktasıdır. Psikiyatri alanına ilgiyi artırmak ve daha fazlasını keşftemek için ilham vermesi dileğiyle.

            Doç. Dr. Aynur Görmez

            Doç. Dr. M Emrah Karadere
 

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR