Prof. Dr. Hasan Yazıcı Çok Satanlar
Prof. Dr. Hasan Yazıcı Çok Satanlar

SANA NE, LAN!'' dedi Bir Cerrahpaşa hocasının kısa anıları (9786053356851)

Fiyat : ₺90,00
İndirimli : ₺72,00
₺14,40 'den başlayan taksitlerle

Yayın Tarihi: Şubat 2022
Sayfa Sayısı: 134 Sayfa
Baskı Sayısı: 1. Baskı

“Hasan Yazıcı’nın bu hacmi küçük değeri yüksek anı kitabında aşağıdakilerin hepsinden bir parça var: Dünyaca tanınmış bir hekimin meslek hatıraları, bir tıp fakültesinin kurumsal tarihinden sayfalar, bir tıp disiplininin Türkiye’deki gelişmesi, ilginç portreler…

            Yılların dostumu daha da iyi tanımama vesile oldu bu kitap.”

Prof. Taha Parla

"Tıp ile ilgisi olmasa bile bilim dünyasına girmiş veya girmeyi düşünen her yaştan insanın ibretle okuması gereken bir otobiyografi !

Sevgili Hasan, iyi ki seni tanıyorum. Ödün vermez kişiliğinle, hayal ettiğin bilimsel düzeye ulaşma azminle örnek bir meslek yaşamını önümüze sermişsin. Ellerine sağlık!”

Prof. Nur Danişmend 

“Bizler altmışsekiz kuşağı olarak sorgulamayı çok sevdik. Sana ne lan demelerine rağmen hep sorguladık. Hasan hoca sorgulayanların önde geleni olmuş. Bir çokları gibi bana ne lan demedik. Bu davranışımızın ana dayanağı 1960 Anayasası olmuştur. Hasan hoca ile anatomi amfisinde önlü arkalı otururken anatomiyi İngilizce bir kitaptan okuduğunu görüp çok etkilendimdi. Kendisine sordum, ‘İngilizceyi nasıl öğrendin?’. ‘Robert Kolej mezunuyum.’ diye yanıt verdiydi. Şaşırmıştım. Ben o dönemin en ünlü liselerınden Trabzon Lisesi mezunuydum. Ancak  o devirde kamu kurumları böyle bir eğitim vermiyordu, Hasan’a çok gıpta ettimdi. Soruşturan arkadaşlarımız vardı ama yeterli değildi. 1980 darbesinin asıl nedeni bu soruşturanların yok edilmesine yönelikti. İşte sonucu ortada. Bu kitapta Hasan hocanın üniversitemizdeki akademik ve idari uygulamaların eksiklerini ortaya koyması bence çok anlamlıdır.” 

Prof. Ali Akyüz  

“Hasan Yazıcı, iyi yetişmiş, doğruları ve değişmez prensipleri olan, bugüne kadar her halikarda bunlardan taviz vermeksizin yaşamış, sıradışı bir kişi ve güvenilir dosttur.”

Prof. Tarık Akçal
cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR