: Prof. Dr. Cengiz Yakıncı, Prof. Dr. Mehmet Tekin İç Hastalıkları
: Prof. Dr. Cengiz Yakıncı, Prof. Dr. Mehmet Tekin İç Hastalıkları

Temelden Kliniğe Hemopoietik Sistem (9786053358527)

Fiyat : ₺810,00
İndirimli : ₺650,00
₺130,00 'den başlayan taksitlerle

Yayın Tarihi:  Şubat 2024
Sayfa Sayısı: 346 Sayfa
Baskı Sayısı: 1. Baskı

Dikey entegrasyon temel ve klinik tıp bilimlerinin ayrı değerlendirildiği bir müfredattan tıp eğitiminin başlangıcından itibaren temel tıp bilimlerinin klinik tıp bilimlerine uyum ve entegrasyonunu artıracak bir geçiş olarak kabul edilmektedir. Dikey entegrasyonun amacı öğrenmeyi bilginin kullanım şekliyle eşleştirerek klinik uygulamada temel bilimlerin bütüncül yaklaşımını sağlamaktır. “Temelden Kliniğe Sistemler” kitap serisi dikey entegrasyonu esas alan bir yaklaşımla temel ve klinik bilimleri entegre ederek bir arada sunmayı amaçlamaktadır.

            Bildiğimiz kadarıyla ülkemizde dikey entegrasyona yönelik bir kitap çıkarılmamıştır. Alanının ve bu serinin ilk kitabı olan Solunum Sistemi Temelden Kliniğe İNÜ Yayınevinden 2022 yılının Haziran ayında çıkarıldı.

            Serinin dördüncüsü olarak hazırlanan Temelden Kliniğe Hemopoietik Sistem kitabı hemopoietik sistemin histolojisinden başlayarak fizyolojisi biyokimyası immünolojisi patolojisi genetiği farmakolojisi erişkin ile çocuk hematolojisi olmak üzere toplam 9 bölümü ve ilgili 64 konuyu içermektedir. Her bölümün başlangıcında kısa bir bilim tarihçesi yer almaktadır. Esere Türk tıp yayıncılığında ilk defa “Tıp Eğitiminde Bir Sözüm Var” bölümü eklenerek tecrübeli hocalarımızın hematoloji özelinde tıp eğitimi ile ilgili görüşleri ve önerileri paylaşılmıştır.

            Elinizdeki bu kitabın başta tıp olmak üzere tüm sağlık bilimleri öğrencilerine ve hemopoietik sistemi öğrenmeyi talep eden hekimler ile diğer sağlık bilimi profesyonellerine yararlı olacağı düşüncesindeyiz.

            Kitabın hazırlanmasında emeği geçen tüm yazarlara bölüm editörlerine ve yayıma hazırlayan ekibe teşekkürlerimizi sunuyoruz.

            Daha iyiye… Daha güzele…

            Prof. Dr. Cengiz Yakıncı

            Prof. Dr. Mehmet Tekin

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR