Prof. Dr. Cengiz Yakıncı, Prof. Dr. Nigar Vardı, Prof. Dr. Süleyman S. Hacıevliyagil Göğüs Hastalıkları
Prof. Dr. Cengiz Yakıncı, Prof. Dr. Nigar Vardı, Prof. Dr. Süleyman S. Hacıevliyagil Göğüs Hastalıkları

Temelden Kliniğe Solunum Sistemi (9786053358695)

Fiyat : ₺1.450,00
İndirimli : ₺1.150,00
₺230,00 'den başlayan taksitlerle

Yayın Tarihi:  Mayıs 2024
Sayfa Sayısı: 686 Sayfa
Baskı Sayısı: 1. Baskı

Tıp eğitiminde dikey entegrasyonun sağlanması amacıyla hazırlanan temelden kliniğe serisinin üçüncü kitabı olan “Temelden Kliniğe Solunum Sistemi”; solunum sistemi anatomisinden başlayarak fizyolojisi, histolojisi, embriyolojisi, patolojisi, farmakolojisini, üst solunum yolu hastalıkları, alt solunum yolu hastalıkları, solunum sistemin rehabilitasyonu ve fitoterapi konularını içeren 100 konudan oluşmaktadır. Kitap, birinci basamak sağlık kuruluşlarında görev yapan hekimler, pediyatri, iç hastalıkları, göğüs hastalıkları ve göğüs cerrahisi uzmanlarının çok sık karşılaşacakları konuları kapsamaktadır.  Ülkemizin 45 farklı merkezindeki 98 uzmanın katkıda bulunduğu bu kitap 11 temel bölümde oluşmaktadır.

            Her bölümün başında ilgili bilimin doğuşu, gelişmesi ve bilimde ilerleme zincirini oluşturan keşif halkalarının heyecan verici serüvenini anlatan bilim tarihçelerini bulacaksınız.

            Ayrıca tecrübenin eğitimsel değeri olduğu ve tecrübelerden öğrenmenin, insanın gelişim ve dönüşümünde bir imkân olduğu bilinciyle “Tıp Eğitiminde Bir Sözüm Var” başlığı altında eğitici deneyim ve birikimlerine yer verildi.

            Bilgiyi anlamlandırmaya, özetlemeye ve uzun süreli belleğe yerleştirilmesine yarayan bir teknik olarak her bölümün sonuna “Bulmaca” eklendi.

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR