Kubilay Baloğlu Çok Satanlar
Kubilay Baloğlu Çok Satanlar

Waterslager Malinua Kanaryası Ötümü-Bakımı-Eğitimi-Beslenmesi ve Hastalıkları (9786053356080)

Fiyat : ₺1.125,00
İndirimli : ₺900,00
₺180,00 'den başlayan taksitlerle

YILBAŞINA ÖZEL KISA BİR SÜRE ÖZEL İNDİRİMLİ !

Yayın Tarihi: Mart 2021
Sayfa Sayısı: 688 Sayfa
Baskı Sayısı: 1. Baskı

Malinua Waterslager kanaryası, Dünya Ornitoloji Konfederasyonu (C.O.M.) tarafından tanınmış bir ötüş kanaryasıdır. Söz konusu kanarya hakkında kaleme alınan bu kitabın amacı, dünya genelinde birçok üreticisi ve yetiştiricisi olan bu türe ilişkin kapsamlı bilgileri, ülkemizde bulunan meraklılarına ulaştırmaktır. İlk kez Flamanlar tarafından yetiştirilen bu kanarya ile ilgili kitabın yazılışında, başta Felemenkçe olmak üzere, Malinua kanaryasına ilişkin farklı dillerdeki kitap, çalışma ve dokümanlardan yararlanılmıştır. Kuşkusuz yazar ve çevresinin uzun yıllara dayanan tecrübeleri de ortaya konmuştur. 

 

Kitabı meydana getiren bölümler uygun bir sıralandırma ve düzen içerisinde birbirini tamamlamaktadır. Bu kapsamda; ilk bölümde kanaryaların anatomik yapıları incelenmiş, takip eden bölümlerde sırasıyla temel kalıtım esasları, genel olarak ötüş kanaryalarıyla ilgili bilgiler, Malinua kanaryasının tarihsel gelişim süreci, bu türün tanımlanmış nağmelerin ayrıntılı olarak açıklanması ve ötüme etki eden faktörler yer almaktadır.

 

Büyük bir merak ve özenle beslenen Malinua kanaryalarına ilişkin her yıl ülkelerin düzenledikleri ulusal yarışmalarının yanında, uluslararası ölçekte ötüş müsabakaları da düzenlenmektedir. Bu nedenle yetiştiricilere yönelik olarak, Malinua kanaryalarına özel ötüş eğitim uygulamaları, puanlama usul ve standartları ayrı bölümler halinde sunulmuştur. Kitabın kalan bölümlerinde ise öncelikle bakım ve beslenme esasları, üretime ilişkin kapsamlı bilgiler, son olarak kanarya hastalıkları ve tedavi yöntemleriyle kitap sonlandırılmıştır.

Çalışma aynı zamanda, okuyucuların kolaylıkla ulaşabileceği, türe özgü örnek nağmeler ve ötümlerin yanında, özellikle üretim sürecini ortaya koyan videolarla zenginleştirilmiştir.

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR