Prof. Dr. Esra Yazar, Doç. Dr. Coşkun Doğan, Doç. Dr. Burcu Arpınar Yiğitbaş Göğüs Hastalıkları
Prof. Dr. Esra Yazar, Doç. Dr. Coşkun Doğan, Doç. Dr. Burcu Arpınar Yiğitbaş Göğüs Hastalıkları

Göğüs Hastalıkları (9786053358046)

Fiyat : ₺473,00
İndirimli : ₺378,00
₺75,60 'den başlayan taksitlerle

Yayın Tarihi:  Ağustos 2023
Sayfa Sayısı: 334 Sayfa
Baskı Sayısı: 1. Baskı

Bilgiye ulaşmak giderek kolaylaşırken doğru bilgiye ulaşmanın zorlaştığı bir dönemde öğrencilerimizin ve asistanlarımızın başvurabileceği İMÜ Tıp Fakültesi Göğüs Hastalıkları Ders Kitabı’nın ilk baskısını hazırlamış olmanın heyecanı ve mutluluğu içindeyiz. Tıbbın çok hızlı geliştiği ve değiştiği bu süreçte yeni baskılar ile bu bilgileri güncellemeyi ve sizlerle yeniden paylaşmayı planlıyoruz.

            Günümüzde elektronik kitaplar derlemeler ve on-line sunumlar çok yaygın kullanılmakla birlikte dokunma görme ve üzerine not alma gibi öğrenmeyi kolaylaştıran eylemlerin gerçekleştirilebildiği basılı kitapların özellikle tıp eğitiminde hala büyük öneme sahip olduğunu düşünüyoruz. Bu inançla anamnez alma fizik muayene ayırıcı tanı radyolojik ve fonksiyonel değerlendirme gibi sadece göğüs hastalıklarında değil tüm uzmanlık alanlarında kullanabileceğiniz bilgileri görseller ile birlikte anlaşılır ve sade bir şekilde sunmaya çalıştık. Yaşanan pandemi ve afetler genel tıp eğitiminin ne kadar önemli ve hayati olduğunu hangi tıp alanında uzman olursanız olun akciğer filmini değerlendirmek elektrokardiogram okumak gibi bazı temel bilgilere her zaman ihtayacımız olabileceğini gösterdi.

            Bu kitapta göğüs hastalıkları temel propedötik bilgilerinin yanı sıra havayolu hastalıkları pankimal akciğer hastalıkları solunum yolu enfeksiyonları akciğer kanserleri ve tüberküloz gibi birçok göğüs hastalığında risk faktörlerini klinik değerlendirmeyi tanı ve tedaviye genel yaklaşımı anlaşılır ve akıcı bir şekilde özetlemeyi amaçladık. Tabi ki her doktorun birincil görevi olan koruyucu hekimlik bilinci ile göğüs hastalıkları için en büyük risk faktörü olan tütün ve tütün ürünleri bağımlılığı ile bıraktırma yöntemlerine kitabımızda yer verdik.

            Yazarlık davetimizi hiç düşünmeden kabul eden ve bu kitabın hazırlanmasında emeği geçen değerli meslektaşlarımıza ve kıymetli hocalarımıza canı gönülden teşekkürlerimizi sunarız. Büyük bir özveri ile hazırlanmış olan göğüs hastalıkları ders kitabının siz sevgili öğrencilerimize ve asistanlarımıza faydalı olmasını dileriz.

Sevgi ve Saygılarımızla

Prof. Dr. Esra Yazar

Doç. Dr. Coşkun Doğan

Doç. Dr. Burcu Arpınar Yiğitbaş

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR